Autor Tema: Ma, kao ušli u kafić, možda ima najvažnije  (Posjeta: 2704 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

MyPrototips

• Gost
Ma, kao ušli u kafić, možda ima najvažnije
« u: Veljača 17, 2015, 09:26:37 poslijepodne »
Eto, otvorih temu, pa mislim da će se naći i drugih sa nekom idejom pa link na nešto interesantno.....

Danas sam prilično aktivan na forumu, jer radim specijalnu glavu, prve slojeve sa oko 10mm/sec (da, puž je brži), no nakon tri-četiri, tada je na 100, 200, te na 300 mm /sec, uglavnom, dio radi oko 12 sati....

TV sam zamijenio sa printerom, čitanje7gledanje sapunica sa ovim forumom, pa umjesto da gledam gluposti, moje gluposti prenosim u javnost u SAMO ovaj forum....

Predlažem da se tu nalazimo, kao u pravom kafiću, tu se vidimo, dogovaramo, te uputimo jedni druge...

Eto, ja npr. prerađujem 3d printer u CNC glodalice, rezače (ako je standardni sa remenjem, tada za mekše meterijale, do alu), ako treba jače, tada treba prilično prekonstruirati printer...

To mi nije u cilju, radije Ti izradim CNC...

Sve ovisi o Tebi i ostalima, koliko je interesenata da napravim upute i nacrte, jer ja to radim gdinama, ali od oka, bez nacrta, meni treba pet minuta za preinaku, Tebi pola sata a upitno je kako će raditi...

Ukratko....

Prerada 3d rpintera u gravur mašinu, raditi štampane pločice (PCB), rezanje drva etc etc....

Neke dijelove mogu u .stl, ali biti će Ti problem kako sve to podesiti...

Ja maknem u jednu stranu vrući kraj, na sredinu stavim malu bušilicu, kada završi, ponovo na 3d print, ukupno 5-10min....No, treba i preprogramiravanje arduina tj mega2560, ne brini, imjam sve, no bilo bi više interesenata, napravim kontroler da gas ne treba upload....

>I ja sam započeo od nule, sada ne znam, nmo do kraja posta sjetit ću se gdje mi je na YouTube nešto slično....

Ovaj opis bi se trebao sortirati u nekolikoi tema, a nema vremena za to, zato i anketa

http://www.dks-media.net/3dforum/index.php?topic=85.0

Bez obzira o kojoj mašini se radi, sve prilgođavam....

Cijena.....

Repromaterijal, a Tvoja je nagrada koliko Ti to pomaže, znaćči, nemam cijenu, nego poštenje...

G. Gloc i g. kbcelar su to njapravili, bez mojeg zahtjeva, inzistiram da ti opišu o čem se radi.....

Ali, ukratko....

Prerada iz bilo koje u bilo koju mašinu....

Eh, juče sam reinstalirao Win, pa mi se ne da tražiti kako radi PCBH, na 0.2mm...

A i nije važno....

Ako Te interesira, javi negdje, pa ako vas je dosta, tada upute etc....

Tako, sada mi radi već sat vremena na oko 10mm/sec (eh, nikada neče prijeći ulicu), no sada još kritičniji dio gdje ručno podešavam temperaturu, gustoću, pa kada to prođe (za sat vremena potpune moje prisutnosti), tada na 300mm/sec, a ujutro je gotovo...

Stroj, kojeg ostaviš 12 sati, iskoristi oko pola kg plastike, ajde, tko se to usudi?????

Moj tako radi, skoro će i od g. Gloca (ovisi o njemu kada nađe slobodno da dođe na servis)....

Tako, u kafići bla bla, tračam, bar negdje....

Za danas pozdrtav, ne laku noć, meni je oko ponoći, dok kada pratim taj dio 8ipak, skupa plastika, puno vremena, a mora is prve ispasti 99% precitzan.....)

goran

op.s. prisutan jesam, imam tu i tamo malo koju minutu, pa bude li pitanja, mogu kratko odgovoriti... jer sam NajBolji

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
  • Spol: Muški
    • DKS Media
Odg: Ma, kao ušli u kafić, možda ima najvažnije
« Odgovori #1 u: Veljača 17, 2015, 10:47:44 poslijepodne »
Eto da se ukljucim i ja za sankom ...
Ja opremam svoju radionicu stega je napravljena tj Vice Block i sutra ce biti montirana na stol, isprintati još jedan dio za Chuck za tokarilicu pa nosače i montiranje na elektro bušilicu sa potenciometrom za regulaciju brzine okretaja te nosače za noževe (taj dio mislim napraviti na jedan sasvim drugi način ali vidjet cu točno kako cu riješiti) stupnu bušilicu tj Stupni nosač za dremel mašinu za bušenje + klizni stol za podešavanje kretnji na fino (jedan na na vojnu šipku a drugi samo klizni) te jedan proizvod za fino brušenje preradom ubodne pile naravno sa potencijometrom .... sve u svemu hrpa ideja ali to na red kad porjesavam narudžbe koje imam trenutno za utopiti.   :)

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 6030X koristeći Tapatalk

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #2 u: Veljača 17, 2015, 11:05:06 poslijepodne »
Eto da se ukljucim i ja za sankom ...
Ja opremam svoju radionicu stega je napravljena tj Vice Block i sutra ce biti montirana na stol, isprintati još jedan dio za Chuck za tokarilicu pa nosače i montiranje na elektro bušilicu sa potenciometrom za regulaciju brzine okretaja te nosače za noževe (taj dio mislim napraviti na jedan sasvim drugi način ali vidjet cu točno kako cu riješiti) stupnu bušilicu tj Stupni nosač za dremel mašinu za bušenje + klizni stol za podešavanje kretnji na fino (jedan na na vojnu šipku a drugi samo klizni) te jedan proizvod za fino brušenje preradom ubodne pile naravno sa potencijometrom .... sve u svemu hrpa ideja ali to na red kad porjesavam narudžbe koje imam trenutno za utopiti.   :)

Imaš problem...

Regulacija okretaja mašine je ok, no kada počinje bušiti, rezati, pod opterećenjem mijenja se broj okretaja....

Imam rješenje na ne nekoliko načina (i dijelove), gdje npr upiše 1000rpm, te će održavati taj broj okretaja radi li u prazno ili tokari....

Do granice snahe pogonskog motora....

Senzori...
   -mehanički, 80% precizni
   .IR, omagnetni, te koji reagiraju na bilo koji materijal (čak i na prozirno stklao, vodu), 99.9% precizni...

Imam ih u susjednoj sobi, ne treba dodatna elektronika, samo malo preprogramiravanje mega 2560 (ne znam zašto sam prešao na ATMEL, mrzio sam ga , zakon mi je bio PIC, no sada pak ih usuglašujem i dobivam nešto novo)....

Ljudi, nemojte samo što bi željeli, daj napiši u slučju g. Glos....

Trebam konstantan broj okretaja koji ukucam na PC ili tastatur, te mi ga održava bez obzira radi li se o praznom hodu ili kada tokari/gloda....

Pomoći ćete meni da znam što trebaš, a sebi da dobiješ upravo što trebaš....

Na aslikama razni beskontakni sentzori....

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #3 u: Veljača 17, 2015, 11:12:42 poslijepodne »
Štos je u tome sto neće tokariti ili brusiti ili imati veliko oprerecenje jer ce to služiti za poliranje sa jako malim brzinama okreta a sve to sto mi treba imam... samo moram napraviti  postolja ili kućišta kako želiš :) ne ulazem u nešto bespotrebno jer svi strojevi koji mi naknadno trebaju imam ih na raspolaganju... negdje sam naveo u postu sto mi je dostupno tako da nemam potrebe za perverzijama ;)

Flag Counter

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #4 u: Ožujak 04, 2015, 06:20:11 prijepodne »
'jutro....

Čak sam uspio juče od 13h do maločas imati ugašene PC-e....

Spavao, gledao TV, družio se sa obitelji....

Sakupio energiju, odmorio, a sada dalje...

Uspješan dan svima!

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #5 u: Ožujak 04, 2015, 06:34:13 prijepodne »
Takodjer Gorane ...

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #6 u: Ožujak 04, 2015, 05:09:21 poslijepodne »
I što sad?????????

Vrući kraj dao što je mogao, imam još dva takva, sve sa tj bez navoja...

A tokarilica nije gotova da si nabrzaka napravim vrući kraj....

A treba mi vrući kraj da isprintam još držač noževa....

To je, kada tjeram do besvjesti printera i sebe....

Dobijam svrab kada se sjetim koliko treba preinačiti extruder na k8200 rework za jedini vrući kraj koji mogu koliko-toliko osposobiti....

Ma sve ću danas poslati u Sibir, zajedno sa mojom glavom!!!!?????!!!!!

Lijepo ću se isključiti, idem sinčiću da gledamo bilo što na TV, pa u 22h na spavanje (nakon obavezne serije Kud puklo da puklo)....

A sutra... je novi dan...

Moram se nekako organizirati, napraviti neki red(oslijed)....

E, Ivane, da sada vidiš kakav mi je labos...

Jedva da ima mjesta kuda se Maza kreće....

Ma ništa....

Sutra sastavljam vrući kraj v2 koji i sad vrijedi oko 500kn (Budha model), onda znaš koja mu je kvaliteta (naravno, dok ne dođe u moje ruke, jer sam i njega forsirao)....

Stvar je u tome, da nije okrugao, da se utakvne kao J- verzije, a rupe nisu niti približno da ga stavim ispod extrudera, već sam ga ugrađivao, ali sve skupa su držala dva vijka m3 koja su se poklapala vrući kraj-extruder....

Ništa, sutra i extruder u dijelove, da usuglasim, pa ću barem tako završiti prije ohoho temu prerada extrudera za tanju nit....

Tako....

Pričam sam sa sobom, ali kao da smo u kafiću, pa mi je ljepše....

Drugi raspravljaju o nogometu, ženama, politici....

Meni je ovo draže....

A vidjet ću, stavljam se na kušnju...

Kada pošaljem post, gasim KOMPLETNU aparaturu, baš me zanima da li ću izdržati a da ne svratim na forum prije spavanja....

He, ovisnik, ha??????

Ali, bolje ovisnik o 3d, DKS-forumu, nego o mnogim drugim lošim ovisnostima.....

Eto, tako sam se vezao uz taj forum i kafić da nikako prestati blebetati....

U 'pravim' kafićima sam isto takav, sa razlikom da tamo ne blebećem ništa, ali ne prestajem sa pivom, he he, nekad i to treba....

Kada ćemo u Picasso, Ivane?

Društvo, odo....

pa pa...

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #7 u: Ožujak 04, 2015, 05:27:03 poslijepodne »
Ako ti odgovara ALU model od kolege koji mi je napravio mogu ti to sutra poslati ako nemaš nikakav drugi pa testiraj. jedino sto je navoj za diznu veći navoj tj identičan kao i u orginalu K8200.... Nisam ga još testirao kako sam ga dobio nisam ga stigao još niti isprobati ...

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #8 u: Ožujak 05, 2015, 07:26:22 prijepodne »
Ako ti odgovara ALU model od kolege koji mi je napravio mogu ti to sutra poslati ako nemaš nikakav drugi pa testiraj. jedino sto je navoj za diznu veći navoj tj identičan kao i u orginalu K8200.... Nisam ga još testirao kako sam ga dobio nisam ga stigao još niti isprobati ...

Ako Ti ne treba.... može....

Za diznu neče biti neki problem...

A to bi bilo suer, jer znam da neče dobro raditi, zaštopavati če se na jednom mjestu, jer sm več radio slične, ne na tokrilici ali konstrukcija slična....

Ma šaljite sve neispravne, svaki neki neku dobru sitnicu u sebi, pa ču sve to zbrojiti i napravimo NAŠ, MyPrototips-DKS vruči kraj....

Inače, bio je danas jedan post, obrisao sam ga (dugačak, neka vrst mađarskog jezika, vidi kada je postavljen i kako, ja sada nemam uvid)....

od http://www.dks-media.net/3dforum/index.php?action=profile;u=99

a vidim i neku hrpu 'novih' idiota (ne mislim na vas novo prijavljene koji ovo čitate nego na vas koji ovo čitate a ne razumijete jer ste ne znam odakle)