Autor Tema: 3D PRINT SHOW Sisak 14.11.2015.  (Posjeta: 6225 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
  • Printer: Blackwolf L
Odg: 3D PRINT SHOW Sisak 14.11.2015.
« Odgovori #15 u: Studeni 07, 2015, 09:34:52 poslijepodne »
Ovaj link mi pokazuje maticnu firmu u Freemontu :)

Poslano sa mog SQ-55E91A koristeći Tapatalk

Meni uredno na svim uređajima pokazuje AC u Sisku. Dapače, baš sam i njihovu lokaciju povezao jer su označeni na GM. Može li netko potvrditi da link nije dobar?

Hahaha nemam komplekse i ne mislim da je moj najveci i najbolji, nego sam lijen i kratak s vremenom... i zivcima! :)

Jel ima u prijavi neki Rostock!? (mozda se predomislim al tesko, i nezanam hocu li biti tamo duze od 2h...)
Mogli bi i javno napisat koji strojevi su do sad prijavljeni?! :P

edit:
Evo kako to sad izgleda u radioni ... trebalo bi mi samo 3 sata da ga oslobodim i ocistim! :)

Imaju dva Rostock Minija, trenutno niti jedan veliki, tj. bar je bilo tako kada sam zadnji puta gledao.

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
  • Spol: Muški
    • DKS Media
« Odgovori #16 u: Studeni 09, 2015, 12:08:40 poslijepodne »
Za one koji ne poznaju Sisak a dolaze iz pravca Zg može li malo detalja kako da se nađe mjesto održavanja. Na slikama se to slabo vidi. Neka GPS pozicija ili adresa, pa da se vidi na Google map.

Sto se tice Google maps-a on malo tulavo prikazuje ulicu. U slucaju da koristite navigaciju samo upisite Capraška ulica, Sisak bez ikakvog broja adrese i slijedite put u toj ulici a sa desne strane imat cete putokaze koje mozete slijediti (ili Applied Ceramics ili Pisak - oboje je na istom mjestu).

Vidimo se

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
« Odgovori #17 u: Studeni 10, 2015, 09:06:19 poslijepodne »

Za one koji nisu vidjeli objavu na FB stranici eventa, postavljam popis svih do sada prijavljenih uređaja. Ukupno je prijavljeno 24 uređaja, od kojih je 20 printera, 3 skenera i jedan filastruder.

Printeri:

Velleman K8200
 Rostock Mini
 Velleman K8200
 Rostock Mini
 Prusa i3
 ACE
 Prusa i3
 Blackwolf L
 Ordbot Hadron
 Rostock Mini
 Ultimaker 2
 Ultimaker 2
 Stratasys Objet 30 Ortodesk
 Velleman 8600
 BQ Witbox
 Prusa Hephestos
 Leapfrog Creatr HS
 Prusa i3 alu frame
 Goya 3D GOGO
 XYZprinting da Vinci

Skeneri:

3D Systems Sense
 Steinbichler Comet L3D
 Kinect 3D skener

Filastruder

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #18 u: Studeni 11, 2015, 08:06:27 poslijepodne »
Jos 3 printera i jedan scanner su prijavljeni..

Offline triolatice

• Jr. Member
  • **
  • Future is 3D
  • Printer: TrioLATICE 3D- u fazi izrade
3D PRINT SHOW Sisak - moji dojmovi
« Odgovori #19 u: Studeni 14, 2015, 09:48:49 poslijepodne »
Pomalo sam sa nestrpljenjem čekao ovaj događaj , budući da sam do sada prepustio predhodne manifestacije. Put do Siska podigao je to nestrpljenje, jer signalizacija putem nije najbolja i ako vam je to prvi puta da prolazite, u nekim trenucima nemate pojma gdje se nalazite. Ostajete u vjeri da ste na dobrom putu. Evo nas napokon , samo da se dočepam trečeg kata.

Prvi dojam nakon dolaska .. Opa pa ovdje ima dosta strojeva. Srečom nema puno posjetioca pa i nije gužva. Međutim to se ubrzo promjenilo pa je postalo jasno da je ovo premalen prostor za ovoliki broj printera. Neki od izlađaća bili su doslovno stjerani u čoškove pa ste teško do njih uspjevali doći uz malo guranja.
Predložio bi ipak veći prostor za budući susret , s obzirom da se toplo nadam da će biti još veći broj izlagaća.

Ponekad se dešavalo da su printeri bili bez njihovih vlasnika duže vrijeme , pa potencionalni posjetioci nisu mogli ništa pitati vlasnika. Bilo bi zgodno kada bi uz printere bilo istaknuto tko im je vlasnik. Pa i kada je vlasnik bio prisutan teško mukom ste zaznali njegovo ime , samo što si akreditacijske kartice nisu stavljali na leđa. kao da su željeli sakriti svoj identitet. Međutim to je dosta bitno ako želite pokazati prisniji odnos sa ljudima koji su vas došli pogledati, odnosno vaše printere. Osim ako su očekivali na tisuće posjeta pa njih nekoliko manje nije bitno.

Budući da i sam imam namjeru napraviti 3d printer bilo je zanimljivo vidjeti ovoliki broj različitih printera na okupu, pa tako dobiti i poneku ideju, jer ne zagovaram izradu printera u kit formi, iako je to priznajem puno jednostavnije nego promišljati kako što napraviti , praviti skice i mjeriti kolike su dimenzije djelova da bi se kasnije uklopili u cjelinu.

Toliko za sada od mene . Do idučeg susreta.

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
« Odgovori #20 u: Studeni 15, 2015, 12:29:18 prijepodne »
Spojio sam teme da ne rasipamo komentare na više mjesta.
Kao dio organizacijskog tima, pokušati ću odgovoriti na komentar događaja.

Kao prvo, žao mi je što se nismo upoznali. :)
Što se tiče signalizacije, tu ne možemo ništa jer ju nismo postavljali mi. Kartu i adresu smo naveli u našim oglasnim materijalima, kao i kontakte za one kojima su bile potrebne upute ili pomoć pri dolasku. Sve je bilo navedeno na vrijeme, kako u fizičkoj, tako i u digitalnoj formi.

U vezi prostora, tu se donekle i slažem-već sam komentirao s kolegama da ćemo za iduću godinu osigurati još veći prostor. No, iako je prostor izgledao malen sa posjetiteljima, nakon gužve koja je trajala neko vrijeme, došli smo do prostora u kojemu se komotno moglo i plesati. :D

Broj izlagača-tu doista moram izraziti zadovoljstvo brojem izlagača i uređaja jer je ovaj event po tome oborio sve rekorde. Isto se odnosi i na raznovrsnost onoga što se moglo vidjeti te ujedno izražavamo nadu da će se to ponoviti i na idućem okupljanju.

Eh, vezano za prisutnost i "skrivanja" akreditacija-opet, nešto na što nismo mogli utjecati niti nam je bio cilj ikoga prisiljavati na išta. Blok s predavanjima se odužio za sat vremena više nego što je inicijalno trebao trajati. Dosta izlagača je tamo bilo zadržano a kasnije su se svi izmiješali sa posjetiteljima. Imali smo i ručak gdje su izlagači u grupama odlazili van prostorije.
Sad, koga si točno i što htio pitati, ne znam, ali mogu potvrditi da su svi izlagači osim jednog (koji nije došao iako je njegov printer bio tamo) bili minimalno 3 h u blizini svojih strojeva. Dosta ih nije ni odlazilo osim na ručak (a neki čak ni na to).

Drago mi čuti da ti je bilo zanimljivo. Dat ćemo sve od sebe da iduće godine ispravimo propuste i ispoliramo event do savršenstva, te se nadamo još većem odazivu i izlagača i posjetitelja.

Slike:

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #21 u: Studeni 15, 2015, 11:43:33 prijepodne »
Ovo nam je bio prvi takav show i obzirom na okolnosti mislili smo da ce prostor biti dosta velik. Je, istina do zadnjeg tjedna imali smo manji broj uredjaja ali zadnji tjedan povecao se broj uredjaja za barem 6-7 a mjesta za manevar i premjestaj show-a  vise nije bilo.

Ovo nam je sad skola ali slijedeci put biti ce i veci prostor i ici ce se organizacijski malo u boljem smjeru.

Bez obzira ipak se nadam da ste bili zadovoljni prikazanim i steta sto se nismo upoznali.

Offline triolatice

• Jr. Member
  • **
  • Future is 3D
  • Printer: TrioLATICE 3D- u fazi izrade
« Odgovori #22 u: Studeni 15, 2015, 04:40:02 poslijepodne »
Moja namjera nije bila iznositi negativnu kritiku, već iznesti vlastito viđenje, tako da budući eventi tog tipa budu bolji. Tko zna, možda budem i ja izlagač. Saznao sam dosta korisnih informacija, vidio ono što mi nije bilo jasno iz nekih slika i youtube filmova. Popričao sam sa nekim dečkima. Malo nezgodno, a da sam zaboravio im i ime. Posebno mi je puno savjeta dao  dečko sa Slicerove treće slike, sa svoje dvije - tri delte. Koristit će mi. Multimaker 2 me je posebno zanimao, pa sam ga malo detaljnije pogledao. Ivane budući da si baś bio odsutan u to vrijeme, i pojavio se neposredno kod moga odlaska, ja sam tek kasije u putu povezao da se vjerojatno radi o tebi, onako jedan mršaviji dečko, a Tomislav kao ti dvostruko. Bilo je već prekasno jer sam zavisio o tuđem prevozu.

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #23 u: Studeni 15, 2015, 05:34:43 poslijepodne »
:) jesam jako mrsav a Tomislav gromada od covjeka :) u svakom slucaju znamo za ubuduce u kojem smjeru da idemo.
Nadam se da je bilo jedno pozitivno iskustvo a za tvoje izlaganje sa nestrpljenjem iscekujemo da nas bude jos puno vise i da to odradimo na jos jednoj stepenici vise.
Tko zna mozda da okupimo jedan meet forumasa bez i da ponesemo printere onako uz "kavu" ;)

Slike uskoro kad sve pohvatamo i objedinimo na jednom mjestu. :)

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #24 u: Studeni 15, 2015, 10:18:19 poslijepodne »
Obzirom da smo za sada skupili nesto vise od 200 slika u koliko Vas zanima kako je bilo posjetite galeriju na nasoj facebook stranici namjenjenoj za objavu slika i novosti o ovom dogadjaju.

Offline sadistiko

• Jr. Member
  • **
  • Printer: Goya 3d, Mod T
« Odgovori #25 u: Studeni 16, 2015, 12:12:12 poslijepodne »
može link za nas tek pristigle. Ne mogu naći na FB-u.

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #26 u: Studeni 16, 2015, 12:21:23 poslijepodne »
Naravno, bio sam na mobu i zaboravio zaljepiti link  ::)

https://www.facebook.com/3DSisak/photos_stream

Flag Counter