Autor Tema: [POSAO U TIJEKU] Kučište za k8200 i 3d kinect scanner  (Posjeta: 1648 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RokoZD

• Jr. Member
  • **
  • Spol: Muški
[POSAO U TIJEKU] Kučište za k8200 i 3d kinect scanner
« u: Rujan 08, 2015, 09:42:47 poslijepodne »
Prvo pozdrav svima,
Imam 16 godina i ne bas sve mogucnosti ali puno volje i puno alata pa mi je sad u planu zatvoriti 3d printer u sto estetski lipsu kombinaciju, a i funkcionalu naravno. Napocetku sam mislio pocincani lim bojani s jedne strane ali onda mi sve vise u glavu dolazi pleksi (iako mi je skup) ili forex (neznam koliko je cvrst moram se jos raspitati). Kutove mislim odraditi s aluminijskim L profilima. Zatvaram printer iz razloga sto mi je u sobi i nezelim da kad neko dode da se vrti oko ''naked'' izdanja, ovako bi bio zatvoren i zasticen i od dodira i od prasine.

Kinect 3d scanner mi je drugi plan odnosno napola vec i razraden. Kinect imam i dobia sam ga ''mukte'' od prijatelja. Skenira ljude perfektno, velike stvari super ali male stvari ne bas najbolje odnosno nikako. Probao sam i s lecima s naocala s raznom dioptrijom i povecalom ali nema poboljsanja. Zato mi je doslo u glavu posto mi se ćaća bavi suvenirima i opcenito betonskim stvarima da napravim prijenosni skener za građevine, dodem ispred naprimjer stosije u Zadru skeniram, isprintam i dam ćaći da skine kalup i to plasira na trziste (to bi mi bila prvotna stvar na kojoj bi najvise zaradio) a druga stvar su skeniranje nekih manjih mista pa izrada reljefa odnosno 3d slike.

Volia bi da cujen vasa misljenja o svemu ovome i da s kucistem mislim odraditi i Ramps 1.4 s displayom i novim heatbedom, takoder bi display ugradio u kuciste.

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
  • Printer: Blackwolf L
Odg: [POSAO U TIJEKU] Kučište za k8200 i 3d kinect scanner
« Odgovori #1 u: Rujan 08, 2015, 10:04:34 poslijepodne »
Za ovo kučište ti imam prijedlog-sve strane osim prednje-šperploča, prednja strana plexiglass. Najbolje da sve bude 6 mm.

Kinect scanner pozdravljam kao ideju, ali za zaradu ti ne mogu dati nikakav savjet-to ćeš morati ispitati tržište.

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #2 u: Rujan 08, 2015, 10:35:24 poslijepodne »
Ja bi se isto složio sa Slicerom jer i sam želim taj printer zatvoriti. Obzirom na njegove dimenzije svaka solucija je skupa pa sam jedno vrijeme imao veliku kartonsku kutiju na njemu i izrezano samo sa prednje strane da mogu otvarati po potrebi. No to nije bila dobra solucija jer nisam mogao vidjeti što se unutra dešava.

Koju god soluciju da kreneš nadam se sa ce te zadovoljiti ja sam opet na otvorenom kućištu.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 6010X koristeći Tapatalk

Offline Max

• Jr. Member
  • **
  • Printer: CraftBot PLUS
« Odgovori #3 u: Rujan 08, 2015, 10:51:12 poslijepodne »
Pleksi s rezanjem istoga ne mora biti uopće skup.
Pogledaj kako sam ja napravio prednju stranicu, to su ustvari dvije ploče sljepljene u jednu jedna 3 mm jedna 5 mm i sa svim rezanjem logotipova i svega te ljepljenjem košta 140kn
Tebe bi znači 4 ili 5 ploća moglo koštati 300-400 kn. Dobro, skupo je relativna stvar ali....
Ako treba dat ću ti telefon obrta u ZG koji mi reže akril, dovoljno je mailom poslati mu corel fajl s nacrtima.

Offline RokoZD

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #4 u: Rujan 08, 2015, 10:55:00 poslijepodne »
Pa ako je 300-400 kn za sve s rezanjem radije cu dati to i biti miran nego ulagati u nedogled u nikakvo kuciste, problem je jedino sto sam ja iz Zadra pa neznam da li bi mi oni poslali to za Zadar ali sve se moze dogovorit (valjda) ...

Offline Max

• Jr. Member
  • **
  • Printer: CraftBot PLUS
« Odgovori #5 u: Rujan 08, 2015, 11:10:49 poslijepodne »
pa da se dogovorit valjda da ti čovjek pošalje, ako ništa onda preko kioska tiska, to ne ispadne puno, ili ćemo ti mi iz ZG poslat
firma se zove Damplast tel. 095 3914-559, dogovori imaju debljih i tanjih akrila svih boja,
ja im po predračunu platim na račun i za dan dva je gotovo, čovjek je vrlo susretljiv pa mislim da neće bit problema oko slanja u ZD