Autor Tema: David 3d SLS skeniranje  (Posjeta: 1032 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

MyPrototips

• Gost
David 3d SLS skeniranje
« u: Lipanj 29, 2015, 09:16:52 prijepodne »
Eto, došao i taj trenutak....

Kasni objava za laser 3d skeniranje, jer sam čekao dijelove za SLS skeniranje, pa da napravim paralelno, tj univerzalno, razlike su jedino da li je izvor svjetlosti laser ili projektor....

Tjedan dana imam taj projektor, nikako da sinhroniziram sa WEB kamerom, jer sam obećao da će se koristiti najjeftinija (kupio novu u subotu, 640x480 pixela, upola slabija nego se preporuča....

Platio je 85 kuna, Gigatech, preporuča se logitech PRO, oko 100 eura, no rezultat je bolji prema prvim skeniranjima max 10%....

Skenirao sam Budha, snimao, no nestalo struje u kameri pa snimak nije uspio da ga stavim na YouTube, no danas ću i to učiniti....

U ovom prilogu slike sa monitora i .obj iz 3 kuta... savršeno čisto....

Uopšte nisam ništa 'čistio', jedino malo odrezao da uspijem stisnuti na veličinu za forum...

Veličina kipa je visina 150mm, širina 100mm, a pogledajte u David SLS takvi kompleti preko 2000eura(dvije tisuće), max visina 500mm, a ovo nisam niti kalibrirao, samo preprogramirao programe i projektor....

A drugi post  .obj gdje su tri kuta skeniranja spojena u jednu cjelinu, te se već može printati....

Na žalost nisam mogao drugačije poslagati, no mislim da je sve vidljivo....

Naravno, treba skenirati sve okolo, no za početak mi je to dovorljno, jer sada trebam završiti roto tablu, lijen sam svakih 10-ak sekundi dizati se i ručno okretati, sa roto tablom jedan klik, čekanje oko 2-3 minute za SLS 10-15 min za laser....

« Zadnja izmjena: Lipanj 29, 2015, 09:52:18 prijepodne od goran (MyPrototips) »

MyPrototips

• Gost
Odg: David 3d SLS skeniranje
« Odgovori #1 u: Lipanj 29, 2015, 09:18:47 prijepodne »
U privitku prednja strana skenirane bude sa tri kuta....

Može se okretati, editirati u MeshLab, te mnogo drugih programa za printanje....

Hvala na čitanju obje objave, SLS teme....