Autor Tema: Onako...  (Posjeta: 5590 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

MyPrototips

• Gost
Odg: Onako...
« Odgovori #15 u: Veljača 11, 2015, 01:21:41 poslijepodne »
Danas sajem na forum specijalnu specifikaciju izmjerenog komada.
Dakle isprintao sam komad prema specifikaciji nacrta sa tolerancijama tako da i kao takvog postavljam na forum sa izmjerenim komadom na CMM masini sa tocnoscu od 4 mikrona.
Program za navedeni komad je napravljen a komad je ostavljen jucer da se printa pa kad dodjem danas na posao posaljem specifikacije samog komada te izmjerene vrijednosti ...

Ovim izlistom izmjerenog, podesenog i dobivenog mocu cu sa 100% tocnoscu vidjeti kolika su odstupanja na mom 3D printeru.

Naravno ova izmjera biti ce na kompletno NE obradjivanom komadu ...

P.S. U koliko ima potrebe za mjerenjem nekog komada koji vam treba za izradu novog ili prototipova vrsim usluge izmjere te izradu tehnicke dokumentacije (nacrta) samih komada. Za cijene usluga viknite me u inbox ...
:)

He, baš lijepo....

A ja mjerim na staromodan način, palcima kao i Ti....   (tj inchima).... šala....

Sa tim stepp motorima i tom konfiguracijom (kućna, poluprofesionalna) podrazumijeva se i manja točnost...

Ukoliko je sve maksimalno moguće kvalitetno podešeno, tolerancija bi mogla biti oko 1% (rastezljivost remena, tolerancija koraka motora iznosi 5%, brzina ispisa, jer postoji start i stop motora, te dolazi do trzaja, strahovite sile, ako se radi kao ja na 300mm/sec, tada je ta sila oko 3G, skoro kao u F1, aero-akrobacijama etc)....

No, prosjek 1-3% je sasvim zadovoljavajuć, ionako 3d print nije namijenjen za proizvodnju već za brze prototipove, pa kada model odgovara zamišljenom, tada se rade kalupi i ostalo, a nakon što se izradi predmet, dodatna obrada sa strojevima veličine stotine tisuća pa i milijune eura veličine....

Zapravo,  prije bih rekao tolerancija u desetinkama mm, ne %, jer kočenje i start motora, remen, malo kasne , bez obzira na dužinu ispisne linije, bila ona desetinku ili 100mm...

Tako će na kocki 10x10mm imati istu toleranciju kao i na 100x100...

Ako se te mjere prevedu u %, na manjoj kocki biti će postotak veći, tako da je relativno upitno tolerancija u postotcima....

No, tu se može uvijek oboljšati smanjenjem brzine, i/ili ne 100% start/sto motora, već akceleriranom brzinom, kao sa autom (želiš voziti 100km/sat, počinješ od nula, pa ostepeno ubrzava, takođe i kočenje, nije trenutno već postepeno... ako je trenutno kočenje, moguće je jedino zabijanjem u zid, a tada je tolerancija veličine auta jedanput manja, ako ostane nešto od njega....

Slikovito, smiješno, no da vidim tko proturiječi sa argumentima.....?????
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2015, 01:31:42 poslijepodne od goran (MyPrototips) »

MyPrototips

• Gost
Odg: Onako... /radovanje
« Odgovori #16 u: Veljača 17, 2015, 08:37:34 poslijepodne »
Eto, konačna polu-potvrda.....

Citat cijelog maila, ali obrati pažnju da me čekaju u Kini....

I to od jednog (od dva) vlasnika tvrtke.....

Citat
"
Hi Goran,
Thank you for your meaningful reply.
Actually, all the colleagues of my department are on vacation except me, this is the reason why is me reply your message.
Well, the need of the customers is also our need, we treat every customer as a friend, it is our honor to do business with our customers, and of course we know who always buy items from us, you are one of them.
Our price is almost the same with other companies, but as you said, we can promise a good quality and best after-sale service.
Sometimes we will delay on shipping time, but international shipping is complicated, beyond our control, what we can do is guarantee on-time delivery.
Irene told me you want to come to our company before, it is glad to hear that, we are always welcome your arrival.
I think you can try to make your own products and sell, I have several friends from difference countries, they are always buy the 3D Printer accessories on our stores, then build they own 3D printer and sell.
You are a knowledgeable technicist, if you make your own products and sell to others, it is very great, right?
Regards.
Lemon

"

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
  • Spol: Muški
    • DKS Media
« Odgovori #17 u: Veljača 17, 2015, 10:53:44 poslijepodne »
Nice one ... :)
I wish You all the best on Your trip in China.
Say Hello to Lemon on my name and they can have prove from me that You can made every thing on you mind :)

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 6030X koristeći Tapatalk
« Zadnja izmjena: Veljača 17, 2015, 11:03:24 poslijepodne od Ivan Gloc »

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #18 u: Veljača 17, 2015, 11:16:47 poslijepodne »
Nice one ... :)
I wish You all the best on Your trip in China.
Say Hello to Lemon on my name and they can have prove from me that You can made every thing on you mind :)

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 6030X koristeći Tapatalk

Of course, we are a community of brotherhood and unity of all our peoples and nationalities under the umbrella of Tito ....

Flag Counter

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #19 u: Veljača 23, 2015, 08:27:39 prijepodne »
Stavio sam temu CAD programi....

http://www.dks-media.net/3dforum/index.php?topic=98.0

No, ideja mi je da se mogu dodati podkategorije, kao npr SW, aCAD, SketchUp etc etc...

Inače će biti sve pomiješano....

Tako bi možda bilo dobro podkategorije  i za slicer-e, upravljačke programe....

Slično kao explorer, koga zanima SW, ne treba tražiti u svim postovima vezanim uz slicer, jer slicera ima desetke....

Čestitke na ugovaranju one mreže, a ako čita i kbelcar, njemu naročito, jer Quadro je zaista prekrasan, a predivno je letjeti njima, znam jer jednog imam, pre par godina nisam ga letio sa aku u njemu, spojio napajanje pa po sobi nekoliko sati....

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #20 u: Veljača 23, 2015, 09:52:11 prijepodne »
Podrubrike napravljene. Nadam se da ce pomoci u pretrazi te da ce teme biti zastupljene ...

LP

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #21 u: Ožujak 01, 2015, 05:05:57 poslijepodne »
Uf, što se danas, 01.03.2015. povečalo članstvo, čak odmah post-ovi, ali ravih ljdi a ne onih reklamatora....

Lijepo....

Biti če sigurno još veča eksanzija....

Stavio sam poveznicu n Tvoj članak Ivane za miting a objavljen u DKS, ima več like-ova.....

E, što pak se ovog što danas radim tiče, manje je važno koliko bude precizno....

Meni je najdraže da sam sve sam nacrtao, po skici koju sam radio, ideji...

A kada imam neki dio da radi, makar ne dobro, pošto znam kako sam ga napravio, veoma lako napravim preinake....

Sada imam osnovu za prihvat 30mm, veoma jaku plastičn glavu....

Nije problem malo je preurediti, izbaciti vijke, ugraditi siralu, JAW-se etc....

Bar vidim, da mogu zamisliti, direktno gledati u svojim mislima, prebaciti na papir, pa u CAD, tamo pak vidjeti očima, te za nekoliko sati i hvatati rukama....

Iz NIČEGA misao pretvoriti u stvarnost....

Znač, radje me više nego da mi je netko poklonio tokarilicu, jer tada bih se bacio na to kako upravljati njome, raditi vruče krajeve, dizne, a srž ne bih znao (npr, raditi konuse, navoje, uvoje...)....

Tu je poanta onih postova u SW i Simplify....

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #22 u: Ožujak 01, 2015, 05:14:14 poslijepodne »
Da dobar dio ljudi se potrudilo procitati onaj clanak i podjeliti sa drugima i na tome Vam svima HVALA jer je danas malo aktivnost skocila sa novim clanovima. Nadam se jos samo da ce nam se pridruziti u komentiranjima te raspravama i svojim idejama ...

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #23 u: Ožujak 01, 2015, 07:20:09 poslijepodne »
Da dobar dio ljudi se potrudilo procitati onaj clanak i podjeliti sa drugima i na tome Vam svima HVALA jer je danas malo aktivnost skocila sa novim clanovima. Nadam se jos samo da ce nam se pridruziti u komentiranjima te raspravama i svojim idejama ...

Ma morat če za svoje dobro....

Do odgovora za 3d i ostalome, nema u HR, a engleski treba znati vrhunski da se bar malo dobiju odatci....

3d je kao droga, navučeš se i gotovo... ali, tu je pozitiva

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #24 u: Ožujak 06, 2015, 09:40:50 prijepodne »
Mislim da forum dobija lijep izgled i smjer...

Eto, par dana traju osnove, jer, bez ideje, nacrta, niti jedan printer neče ništa uraditi....

Imamo par CAD programa i članova svak na svom području, razne printere, savjete za određena područja....

Nekada sam tražio po forumima, ali se jako brzo izgubiš u njemu, a imaju sve i svašta....

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #25 u: Ožujak 12, 2015, 10:05:33 poslijepodne »
Ajde, držimo palčeve, danas posjeta 32, rekord  33, samo neka dvoje novih posjeti forum...

Pa još jedan rekord....

E, olimpijade li.....

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #26 u: Srpanj 18, 2015, 10:24:41 poslijepodne »
A šta ćemo u kafići nego ble)....

Pozivam sve sa najluđim idejama o elektronici i programiranju da iznesu svoje ideje....

Potrudit ću se ostvariti, a autorsko praqvo ostavljAM PREDDLagatelju....

I dalje stojim da na bilo kom arduino CPU, pokrećem osam servo ili četiri setpr motora sa tri žice (pinova) (no, neisplativo je, osim izazovbetati....

Napokon, stigle dve mega2560, ovih dana leonardo, ramps imam par komada kao i drivere....

Mnogo elektronike odavna, prije nego sam znao za 3d print....

Pa stojim iza objave.....

Amčak mogu i sa samo dvije, i2c, sa SN 74xxx, a tlaj 74 u HR stoji 1-3kune

goran

Flag Counter