Autor Tema: Onako...  (Posjeta: 5591 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
  • Spol: Muški
    • DKS Media
Onako...
« u: Veljača 08, 2015, 10:26:26 prijepodne »
Obzirom da je tu sve nedefinirano a ja sam se počastio

odlučio sam da danas jednostavno nista ne printam... uz kavi u izrada dokumentacije a popodne do kraja namještanje radione (jučer krecenje radione) sa potrebnim stolovima i alatom (pokoja slika možda popodne prilikom namještanja)....

Kako VI planirate provesti ovu hladnu nedjelju?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk

MyPrototips

• Gost
Odg: Onako...
« Odgovori #1 u: Veljača 08, 2015, 11:49:40 prijepodne »
He, slično sam mislio, ali već sam otprintao jedan nosač noža za tokarilicu, pa čak naučio raditi u SW....

Glava tokarilice mi je na slaboj osovini (kao i moja glava, he he), pa umjesto da dam raditi jaku osovinu (najbolje), ipak ću radije nacrt, uvaliti dva ležaja sa svake strane, te ću je tako 100% stabilizirati....

U pola šest sam budan, bilo minus 9....

Skoro pa sam išao na snijeg ponovo printati....

Ali, nije mi fora, već sam to uradio i objavio, treba mi nešto ekstremnije...

Ima tko kakvu ludu ideju?

Da se malo manknem od

http://www.dks-media.net/3dforum/index.php?topic=54.msg420#msg420

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #2 u: Veljača 08, 2015, 12:26:56 poslijepodne »
imam ja ideju... kava - odmor - TV/radio i sve 4 u zrak ili još bolje OBITELJ... zaslužili su svi da malo komuniciramo... danas obavio shoping sa sinom a sad se svi 5 bacamo na pravljenje pizze :)
danas chilanje :) :-P

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #3 u: Veljača 08, 2015, 12:36:30 poslijepodne »
imam ja ideju... kava - odmor - TV/radio i sve 4 u zrak ili još bolje OBITELJ... zaslužili su svi da malo komuniciramo... danas obavio shoping sa sinom a sad se svi 5 bacamo na pravljenje pizze :)
danas chilanje :) :-P

Mi tako juče....

A svaki dan naveče sa nepokretnim sinom....

I on primjećuje to zadovoljstvo što radim, ponekad radimo 3d zajedno (ali samo LE-Go kompleti)...

Trebam mu naći neki auto da ga sastavlja, ima ih jako puno, no fali mi para za žicu....

Biti će svega....

Flag Counter

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #4 u: Veljača 08, 2015, 12:43:33 poslijepodne »
Mozda nesto drugo ... ono sto ja imam u pripremi tj sve sam vec dogovorio cekam da rascistim ovo sto imam (sitnice za printanje) a to je:

Prijedlog za maketare (dogovorio sam sa mladjom ekipom tu iz grada) tj ja sam konkretno dogovorio sa udrugom mladih izrada plasticnih maketa podzemlja (tema igrica Diablo slika ispod)

Pa onda recimo ovo:

Udruga se izmedju ostalog bavi igranjem D&D igara, igre nekakve sa kartama a ovo im je odlican poligon za igru pa potom i izlozbeni primjerak...

Zatim kule iz gospodara prstenova, hobita te sitnice (makete) indijanci, kauboji ...

Zatim kojekakve kule i znamenitosti nekih gradova, sela fantasy svijeta itd ... U svakom slucaju proviriti malo van radione uz friski zrak, komunikacije pada puno vise konkretnijih ideja te punjenje baterija za nastavak ...

:)

EDIT:
Recimo tako nesto da sin uhvati grifa sa bojanjem i sastavljanjem malo jednostavnijih stvari a sa time ce tebi pomoci te ce zadovoljstvo biti obostrano ;)

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #5 u: Veljača 08, 2015, 12:55:28 poslijepodne »
Fenomenalno!!!!!

No, tu u mom mjestu nema nekih mogućnosti suradnje, međimurje je veoma poznato po 'jal-u' (zavisti)....

Radije će nekome dati sve, samo da domaći susjed crkne....

A što mi se sina tiče, jedva već i piše na mob, PC, čak si radije uključuje tastaturu na ekran pa mišem, te gleda TV, a igra PlayStation, a na Internetu gdje treba samo kliktati....

Ma nešto ću mu smisliti....

Puknut će me ideja, koju ćui masno naplatiti, pa da ga mogu voditi na operaciju, nekud u Japan ili Kubu, tamo su najveći stručnjaci....

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #6 u: Veljača 08, 2015, 01:01:57 poslijepodne »
A tko ovdje govori o M.S. ?? Pa na forumu si, na njuškalu si, imaš mail ... sve što treba je volja da se pristupi nekome .. Sveti google zna puno toga bitno je kontaktirati nekoga da mu možeš ponuditi neku uslugu. Ako si prihvatljiv a možeš to odraditi zašto se nebi odlućili za tebe?

Odvoji svaki drugi dan 30 min da istražiš malo možebitne firme i firmice za svoje usluge, sastavi mail i to je to ... Ne mora ti se javiti niko ali će se čuti dalje nego se čuješ na njuskalu po facebooku ili tu na forumu ...

Jedan prijedlog recimo:
Kontaktiraj turističku zajednicu grada Čakovca ili Varaždina ili negdje u SLO ... To ti je pod nosom i možete se naći u 4 oka ... bitna je samo volja i želja ;)

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #7 u: Veljača 08, 2015, 01:33:37 poslijepodne »
A tko ovdje govori o M.S. ?? Pa na forumu si, na njuškalu si, imaš mail ... sve što treba je volja da se pristupi nekome .. Sveti google zna puno toga bitno je kontaktirati nekoga da mu možeš ponuditi neku uslugu. Ako si prihvatljiv a možeš to odraditi zašto se nebi odlućili za tebe?

Odvoji svaki drugi dan 30 min da istražiš malo možebitne firme i firmice za svoje usluge, sastavi mail i to je to ... Ne mora ti se javiti niko ali će se čuti dalje nego se čuješ na njuskalu po facebooku ili tu na forumu ...

Jedan prijedlog recimo:
Kontaktiraj turističku zajednicu grada Čakovca ili Varaždina ili negdje u SLO ... To ti je pod nosom i možete se naći u 4 oka ... bitna je samo volja i želja ;)

Ah, tako...

A ja doslovce shvatio malo izaći iz radione....

Ma nema tu problema, no znaš da se ne bih upuštao u usluge, oduzima previše vremena....

Vidi, maločas rastavio tokarilicu, gotovo do zadnjeg vijka zbog navedenih preinaka...

Isto se brzo sklapa....

Neka je kvalitetna, zašto da printam neprekidno dva dana (ako ponudim samo plastiku, jer šipke trebam tražiti u ČK, vijke na drugim mjestima, neke dijelove naručivati), a zarada koja stotka....

A, ja je usavršim....

Ponudim Ti je (ili nekome), isprobaj, usuglasimo šta još dotjerati, pa kada je to to, lijepo od mene otkupiš autorska prava, pa je printaj do mile volje (netko ima možda deset printera, njemu bi serijski izlazili dijelovi)....

Tako gledam i na ostale strojeve, jer skoro će biti i dijelovi za preradu printera u CNC, a tu svugdje trweba elektronika sa programom, kojeg ne možeš 'skinuti', jer je u CPU 100% zaštićen....

Što dalje radim, to mi ide sve brže, imat ću tokarilicu, printer imam, jedan dan posla za nacrt, dan-dva da imam 3d printer preradiv u CNC i obrnuto, a cilj da je sve jednostavno, brzo, sa mašine na mašinu....

E, toga nemaš niti koliko god da googlaš, možeš jedino vidjeti i 'sliniti' gdje drugi prikazuju kako se mijenjaju boje, autoniveliranja, kombinirane mašine...

A nacrt?

Da, ima, ali košta, a za proizvodnju pak ohohoho....

No, ja idem na sitno....

Napravim sklop (elektroniku) za tokarilicu, CNC....

Isprogramiram CPU....

Ti si napravi koliko hoćeš pločica, 100% istihm, no bez da ga ja osobno isprogramiram samo su dijelovi....

Nije da mi se ne radi, no ovo je magnet, nepoznata područja, učenje, pa kada dođem do granice, zanima me što je preko....

?????

E, sada kada sam je otvorio, preliminarno odlučio ono za ležajeve oko glave, meditacija da napravim sliku, pa u SW, možda pak već naveče dijelovi na DKS...

Ali, biti će genijalno, jer i ovako otvorenih očiju vidim ta dva trenutno nepostojeća dijela, mogu ih čak opipati....

Snovi guraju čovječanstvo naprijed...

Jedan veoma cijenjenio prijatelj (cijenjen na Svijetu po idejama i zaradi) rekao je, prestani sanjat i mrtav si (ne doslovce, već postaneš Zombi)........

Poznat taj osjećaj?

Tebi, bilo koji da ovo čitaš?

Ili se osvrni oko sebe...

Do dvadesete, puni entuzijazma, jer imaju snove, no, tada gotova škola, zaposle, ožene, pa snovi prestaju, a čovjek se vuiče iz dana u dan....

Poznato???????

Nadam se da ovo pišem u temi kafić, da se i ja malo izblebetam...

Ako ne, daj premjesti Ivane...

He, sad pak se sam sebi cerekam, jer ne znam točno gdje sam.....

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #8 u: Veljača 08, 2015, 01:41:47 poslijepodne »
na pravom mjestu ;)  među Sanjarima :)

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #9 u: Veljača 08, 2015, 01:58:18 poslijepodne »

Ponudim Ti je (ili nekome), isprobaj, usuglasimo šta još dotjerati, pa kada je to to, lijepo od mene otkupiš autorska prava..

Vracamo se na pocetak price (ako se sjecas kad smo pricali o tome) ..
Ja nemam potrebu izradjivati niti printati strojeve nije mi u interesu meni je to gubitak vremena jer me taj dio konkretno ne zanima. Cekao sam plastiku za izradu svoje male tokarilice (onaj micro lathe) koji ce meni biti vise nego dovoljan da mogu prikljuciti dremel masinu na njega. Imam u firmi one dvije tokarilice koje su mi na raspolaganju 0/24, jednu malu (nesto vecu) koja fanuc-om pogoni isto to sto ti sebi zelis napraviti, 6 CNC Lathe (glodalice horizontalne sa mjenjajucim glavama), 12 CNC Mill tokarilica sa mjenjajucim sesirima za alate, 14 ako se ne varam stupne glodalice (Manual Mill) te 3 surface grindera koji mi stoje na raspolaganju. Sve to imam na raspolaganju ali mi nije potrebno. Bazirat cu se na druge stvari jer mi sve to nije potrebno.

Tvoja ideja da otkupim autorska prava mi nije zanimljiva jer za tim nemam potrebe a nemam ni serijsku proizvodnju kao niti trziste gdje bi to plasirao... Moje misli i ideje su usmjerene skros u drugom pravcu... Zamisli sve ovo na raspolaganju a to mi niti treba niti imam zelje koristiti to je bitna razlika. Sve ono sto mi treba i na nacin na koji mi treba radim sam sa nekim drugim zahvatima i idejama ali kako se to bude razvijalo tako cu podijeliti i sa Vama na forumu jer to je jos u povojima. Kad sklopim ideju u djelo i stvar bude opipljiva tada je to to kao i ova tokarilica koju ti izradjujes.

Za svoj micro lathe imam nacrte imam gotove stl fileove a sad je dosla i plastika tako da sve ide svojim redom. Nisam nasrtljiv i da grebem i imam velike zalogaje idemo redom jer jedino tako se stvar moze isplanirati te zavrsiti u potpunosti. Da imam 3-4 ili vise strojeva onda bi to bila druga pjesma ali sa ovoliko vremena koje imam na raspolaganju moram se posvetiti prioritetima a inovacije, tu znam da si puno jaci od mene i tu se ne guram niti mjesam :) ali podrzavam i u potpunosti cjenim

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #10 u: Veljača 08, 2015, 03:51:43 poslijepodne »

Ponudim Ti je (ili nekome), isprobaj, usuglasimo šta još dotjerati, pa kada je to to, lijepo od mene otkupiš autorska prava..

Vracamo se na pocetak price (ako se sjecas kad smo pricali o tome) ..
Ja nemam potrebu izradjivati niti printati strojeve nije mi u interesu meni je to gubitak vremena jer me taj dio konkretno ne zanima. Cekao sam plastiku za izradu svoje male tokarilice (onaj micro lathe) koji ce meni biti vise nego dovoljan da mogu prikljuciti dremel masinu na njega. Imam u firmi one dvije tokarilice koje su mi na raspolaganju 0/24, jednu malu (nesto vecu) koja fanuc-om pogoni isto to sto ti sebi zelis napraviti, 6 CNC Lathe (glodalice horizontalne sa mjenjajucim glavama), 12 CNC Mill tokarilica sa mjenjajucim sesirima za alate, 14 ako se ne varam stupne glodalice (Manual Mill) te 3 surface grindera koji mi stoje na raspolaganju. Sve to imam na raspolaganju ali mi nije potrebno. Bazirat cu se na druge stvari jer mi sve to nije potrebno.

Tvoja ideja da otkupim autorska prava mi nije zanimljiva jer za tim nemam potrebe a nemam ni serijsku proizvodnju kao niti trziste gdje bi to plasirao... Moje misli i ideje su usmjerene skros u drugom pravcu... Zamisli sve ovo na raspolaganju a to mi niti treba niti imam zelje koristiti to je bitna razlika. Sve ono sto mi treba i na nacin na koji mi treba radim sam sa nekim drugim zahvatima i idejama ali kako se to bude razvijalo tako cu podijeliti i sa Vama na forumu jer to je jos u povojima. Kad sklopim ideju u djelo i stvar bude opipljiva tada je to to kao i ova tokarilica koju ti izradjujes.

Za svoj micro lathe imam nacrte imam gotove stl fileove a sad je dosla i plastika tako da sve ide svojim redom. Nisam nasrtljiv i da grebem i imam velike zalogaje idemo redom jer jedino tako se stvar moze isplanirati te zavrsiti u potpunosti. Da imam 3-4 ili vise strojeva onda bi to bila druga pjesma ali sa ovoliko vremena koje imam na raspolaganju moram se posvetiti prioritetima a inovacije, tu znam da si puno jaci od mene i tu se ne guram niti mjesam :) ali podrzavam i u potpunosti cjenim

Ma sve to štima, Ivane...

Ma nisam mislio da Ti otkupiš autorska prava, nego sam napisao 'recimo', a to se podrazumijeva pod bilo tko, tu je bila jedna globalna misao, a ne direktno kome i što....

Eh, al je danas prometno na forumu....

Eto, malo drijemah, upalim ga, te imam što vidjeti, hrpa novih tema, ovu sam prvu, reko idem u kafić da se probudim, he he...

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #11 u: Veljača 08, 2015, 03:52:55 poslijepodne »
A sto da ti kažem, dan odmora i dan za druženje (obitelj). :)

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #12 u: Veljača 08, 2015, 04:23:22 poslijepodne »
A sto da ti kažem, dan odmora i dan za druženje (obitelj). :)

He, a sada mi se pak još drijema....

Razm,išljam pustiti neka tokarilica čeka...

Vjerojatno i hoću, idem malo gledati TV sa sinom, ionako se polako mrači....

No, dovoljno sam napravio, forum, pregovori, nosač noža, raskompletirao je, osmislio kako stabilizirati/pojačati stabilnost glave...

Slijedi samo dosadno sklapanje....

Primjetio sam, da mi je najljepše kada zapnem....

Tada razmišljati, čak i danima kako to riješiti....

Pa kada napravim, počinje mi biti dosadno to ponavljati, istu i/ili sličnu rutinu....

Moram smisliti neke lude ideje, gdje glava puca, a problem ne dozvoljava da se zaspi....

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #13 u: Veljača 11, 2015, 06:43:45 prijepodne »
Ajmo ljudi.....

Jedan dan tražim dijelove i repromaterijal, malo više rada na strojevima, pa taj dan nema postova????????

Ajde, podijelite BILO što radite, makar i neku ludu misao, ideju (da se pomučim sa time).....

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #14 u: Veljača 11, 2015, 12:00:43 poslijepodne »
Danas sajem na forum specijalnu specifikaciju izmjerenog komada.
Dakle isprintao sam komad prema specifikaciji nacrta sa tolerancijama tako da i kao takvog postavljam na forum sa izmjerenim komadom na CMM masini sa tocnoscu od 4 mikrona.
Program za navedeni komad je napravljen a komad je ostavljen jucer da se printa pa kad dodjem danas na posao posaljem specifikacije samog komada te izmjerene vrijednosti ...

Ovim izlistom izmjerenog, podesenog i dobivenog mocu cu sa 100% tocnoscu vidjeti kolika su odstupanja na mom 3D printeru.

Naravno ova izmjera biti ce na kompletno NE obradjivanom komadu ...

P.S. U koliko ima potrebe za mjerenjem nekog komada koji vam treba za izradu novog ili prototipova vrsim usluge izmjere te izradu tehnicke dokumentacije (nacrta) samih komada. Za cijene usluga viknite me u inbox ...
:)

Flag Counter