Autor Tema: simply3d slicer/prgram za print/mini CAD  (Posjeta: 11634 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

MyPrototips

• Gost
simply3d slicer/prgram za print/mini CAD
« u: Siječanj 15, 2015, 04:15:12 poslijepodne »
Juče sam "kupio" simply3d......

Pa ga malo odšarafio i zašarafio....

Samo malo prepodešavanje, osnovno tj debljina niti i dizne, pa print....

Rezultati na slikama kako radi....

Inače, automatski stavlja podupirače (to je na slikama da se ne vidi anđeo, nego plava hrpa), koji se skidaju prstima....

Do sada svi programi za printanje i slicanje, ne vrijede zajedno po kvaliteti kao simpligfy....

A tek kada si ga podesim....

Podržava pet extrudera, može se posebno čak sloj po sloj podešavati parametri, po svakom modelu posebno etc etc...

Slic3 i ostali, kako se konfigurira, radi za sve modele od prvog do zadnje sloja isto....

Žuti Anđeo rađen sa slic3r, no, tamo je ispod krila i ruku curila plastika, jer nije imalo podupirača....

To što je glava bijela, ponestalo mi je žute niti....

Mislim da sam jedini ili od samo deset koji ga imamo u HR......

Daljnji rezultati uskoro....
« Zadnja izmjena: Siječanj 22, 2015, 04:24:21 prijepodne od goran (MyPrototips) »

Offline mihatomi

• Global Moderator
  • Full Member
  • Spol: Muški
Odg: simply3d slicer/prgram za print/min CAD
« Odgovori #1 u: Siječanj 15, 2015, 05:15:16 poslijepodne »
Rekao sam da je fantastičan ali dok se ne proba nitko ne vjeruje.

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #2 u: Siječanj 15, 2015, 05:38:35 poslijepodne »
Rekao sam da je fantastičan ali dok se ne proba nitko ne vjeruje.

Pitaj sutra član kbcelar........

he he he, cerim se, znaš li zašto?

Offline kbelcar

• Full Member
« Odgovori #3 u: Siječanj 16, 2015, 06:51:53 prijepodne »
Evo da se i ja javim!
Imam priliku isprobat novi software (usput zahvala prijatelju)!!
Buduci da jos nisam uspio iskalibrirat sam printer - ne mogu previse komentirat gotov print....ali moram prizati da djeluje userfriendly, jednostavno sucelje, stabilno, sa postavkama koje nisu dostupne u drugim slicerima!
Evo odmah sam na pocetku zapeo jer.....kopiranje postavki sa kisslicera ne drze vodu.... barem ne visina layera i filament flow, brzna se drugacije racuna - ugl.novi izazov!
Trenutno ne stignem bas puno prckat po njemu, ali vec sljedeci tjedan cu vjerojatno program imati u malom prstu....

lp, Kristijan
« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2015, 06:53:54 prijepodne od kbelcar »
LP, Chris

Flag Counter

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #4 u: Siječanj 16, 2015, 07:26:44 prijepodne »
Evo da se i ja javim!
Imam priliku isprobat novi software (usput zahvala prijatelju)!!
Buduci da jos nisam uspio iskalibrirat sam printer - ne mogu previse komentirat gotov print....ali moram prizati da djeluje userfriendly, jednostavno sucelje, stabilno, sa postavkama koje nisu dostupne u drugim slicerima!
Evo odmah sam na pocetku zapeo jer.....kopiranje postavki sa kisslicera ne drze vodu.... barem ne visina layera i filament flow, brzna se drugacije racuna - ugl.novi izazov!
Trenutno ne stignem bas puno prckat po njemu, ali vec sljedeci tjedan cu vjerojatno program imati u malom prstu....

lp, Kristijan

Nadamo se konkretnim uputama, jer neki ne stignemo podešavati, tražiti isl....

Znam da je program fenomenalan....

Zato i ne želi uzeti podatke od slabijih programa (profesor ne uči od studenta).....

No, ako sam ja uspio podesiti parametre kako želim, a veoma malo radim na parametrima, uzimam default jer mi je to najbrže za izradu komponenti, netko tko se bavi kao Ti modelarstom, ne treba imati problema.....

Prvom prilikom kada čistim računalo,  trajno brišem sve osim simply-a....

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #5 u: Siječanj 16, 2015, 11:33:00 prijepodne »
A sto reci ...
morat cu si to skinuti i probati vidjeti kako se meni to cini :)

Offline mihatomi

• Global Moderator
  • Full Member
« Odgovori #6 u: Siječanj 16, 2015, 08:36:05 poslijepodne »
Ako netko treba pomoc oko postavki znam i ja nesto jer ipak radim na njemu cca mjesec dana

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #7 u: Siječanj 17, 2015, 08:00:23 prijepodne »
Ako netko treba pomoc oko postavki znam i ja nesto jer ipak radim na njemu cca mjesec dana

Mogu li (ma sigurno ima tu mogućnost, ako ima za do najmanjeg detalja), raditi support, podupirač npr ispod nekog mosta, ali ne kako ima ono pod kutem i mm, nego da ga ja stavim recimo na sredinu ispod mosta.....

Za sada mu stavim "uključi support" a tada ga stavlja svuda gdje bi trebalo.....

Pozdrav!
« Zadnja izmjena: Siječanj 17, 2015, 08:03:38 prijepodne od goran (MyPrototips) »

Offline mihatomi

• Global Moderator
  • Full Member
« Odgovori #8 u: Siječanj 18, 2015, 09:29:58 prijepodne »
Desno na sučelju ispod ikone zupčanika ima ikona povezanih stzpaca Generation support u kojoj možrs sav suport postaviti rucno gdje god zelis ili obrisati/dodati na automatiku.

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #9 u: Siječanj 18, 2015, 10:24:04 prijepodne »

Mogu li (ma sigurno ima tu mogućnost, ako ima za do najmanjeg detalja), raditi support, podupirač npr ispod nekog mosta, ali ne kako ima ono pod kutem i mm, nego da ga ja stavim recimo na sredinu ispod mosta.....

Za sada mu stavim "uključi support" a tada ga stavlja svuda gdje bi trebalo.....

Pozdrav!

E, puno Ti hvala....

Sa tim suportom sam kliknuo, pa mi je obukao cijeli model....

No, tamo gdje je 'dodaj suport', obriši suport' kliktao sam, ništa, mislio sam da će me obavjetiti što dalje...

No, sada kada si mi rekao da mogu svaki posebno, pa sam ponovo probao, te vidim da mi je dovoljno nakon Add new suport samo doći do modela, te tražiti kuda ga staviti, ili pak obrisati bilo koji stupić...

Ma to te ja pitam....

Jer, kada sam postavio automatski, stavio je svugdje, a meni konkretno treba za Anđela, na kojem samo na tri mjesta kod ispruženih vodoravnih ruku 'curi' plastika, a on je stavio i pod bradu, glavu, gdje mi nije potrebno (jer sam prvo napravio bez suporta, da vidim gdje treba suport)....

Puno hvala do nekog mog oduživanja...

Pošto ne radim puno sam programima nego mehatronik, sada pak još više tvrdim da jem simply3d najbolji.....

p.s. Anđeli, na http://www.dks-media.net/3dforum/index.php?topic=5.msg5#msg5
« Zadnja izmjena: Siječanj 18, 2015, 10:38:41 prijepodne od goran (MyPrototips) »

Offline kbelcar

• Full Member
« Odgovori #10 u: Siječanj 18, 2015, 01:21:59 poslijepodne »
Evo da se i ja ukljucim!!!

Konacno sam sve iskalibrirao.... dakle savjet onima koji prelaze sa drugih slicera na ovaj "nemojte kopirati postavke", nego u opcijama printera odaberite svoj printer (ili onaj koji je konstrukcijom najblizi vasem) te krenite printat sa preddefiniranim postavkama, a onda u svakome koraku promjenite jednu od vrijednosti koja vem ne odgovara (promjer dizne, visina, brzina, g-cod....)!

Da vam se ne dogodi kao i meni, najprije sam sve postojece postavke izabranog printera (u mome slucaju delte), promijenio - zamjenio ih vrijednostima sa moga Kisslicer-a, a onda se pogubio (evo izgubio dva dana)!! Rekoh danas - ajd da krenem iz pocetka - i to je bilo i rjesenje, znaci odaberite si odgovarajuci printer i printajte testove prije nego promijeniti bilo koju od preddefiniranih vrijednosti!!!

Za sada sam u kvaliteti printa jednak kao i Kisslicer-a, ali eto ima jos dosta opcija za isprobati - sto me i veseli jer u konacnici mogu samo poboljsati print ...i ono sto ocekujem, a jos nisam probao, lako odvajanje support materijala sa kojim muku mucim kod kisslicera, gdje koristim skalper, kombinirke, skare a na kraju i letlampu da zagladim povrsinu koja je bila poduprta sa support materijalom!!!

...trenutno muku mucim jos sa "wipe"- brisanjem dizne prije samog kraja crte te dizanja dizne i odlaskna na drugi pocetak , koji ili ne radi ili ja to ne vidim  :o :o

LP, Chris
LP, Chris

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #11 u: Siječanj 18, 2015, 07:15:11 poslijepodne »

Pozdrav!

E, puno Ti hvala....

Sa tim suportom sam kliknuo, pa mi je obukao cijeli model....

No, tamo gdje je 'dodaj suport', obriši suport' kliktao sam, ništa, mislio sam da će me obavjetiti što dalje...

No, sada kada si mi rekao da mogu svaki posebno, pa sam ponovo probao, te vidim da mi je dovoljno nakon Add new suport samo doći do modela, te tražiti kuda ga staviti, ili pak obrisati bilo koji stupić...

Ma to te ja pitam....

Jer, kada sam postavio automatski, stavio je svugdje, a meni konkretno treba za Anđela, na kojem samo na tri mjesta kod ispruženih vodoravnih ruku 'curi' plastika, a on je stavio i pod bradu, glavu, gdje mi nije potrebno (jer sam prvo napravio bez suporta, da vidim gdje treba suport)....

Puno hvala do nekog mog oduživanja...

Pošto ne radim puno sam programima nego mehatronik, sada pak još više tvrdim da jem simply3d najbolji.....

p.s. Anđeli, na http://www.dks-media.net/3dforum/index.php?topic=5.msg5#msg5

Super....

Ja nikada prije simply3d nisam radio sa suportima, moš mislit kako su neke stvari izgledale....

U simplify ima dobru opciju za sport, no, ja ga koristim sasvim laički, jer ipak radim dijelove za mašine, no, pošto sutra neki suvenirčići idu u Kinu, našoj članici Irene Meng, za 23. rođendan, pa sam radio neke Anđele, srca, vazice...

Sa slic3 bi sve to visjelo, ovako sam imao podupirače, ali nisam previše vremena uložio na to kako se jednostavno skida, ali je i u default verziji zadovoljavajće....

Radujem se Tvojim konkretnim rješenjima, a vjerojatno i nekim otkrićima....

Tomislav mi danas pomogao kako da upravljam svakim stupićem posebno, ja sam kliknuo na automatski, te je sve prekrio sa stupićima od 1mm, ajme, mreža da se model nije vidio....
« Zadnja izmjena: Siječanj 18, 2015, 07:23:57 poslijepodne od goran (MyPrototips) »

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #12 u: Siječanj 19, 2015, 09:45:57 prijepodne »
Skirt i raft....

Kako Tomislave imaš podešeno, ako možeš daj mi sliku ekrana da prepišem....

Jer, nemam vremena isprobavati....

Ne sviđa mi se da sve skupa radi 4 sloja podloge, a kada ih odvojim, prvi sloj dijela, nije gladak, već "mrežast".....

Znam da ima za to rješenje, no imamo forum, pa ću radije po iskustvu nwekoga tko to zna, da ne otkrivam toplu vodu....

Opiši riječima i slikom tog dijela support/skirt/raft podešavanja....

Ne tebam link na nečije pametovanje (osim ako je to npr Tvoj, naših članova etc), jer me ne zanimaju strana iskustva, jer smo bolji od ostatka Svijeta koji se vrti u krug oko novca, ili kako imam na FB često objavljen onaj krug, a tiče se političara i biznismena...

Offline kbelcar

• Full Member
« Odgovori #13 u: Siječanj 19, 2015, 12:45:15 poslijepodne »
Evo prvi problem u Simplify3d!
Znaci imam nacrtani i full solid objekt (crtanu u sketchup-u)
Na prvoj slici se vidi slika iz sketchup-a
Na drugoj se vidi ucitan  i izcrtan objekt u Simplify-u
A na trecoj se vidi kad je objekt izrezan i spreman na print - vidi se gdje je fulao, i napravio par poteza koji nemaju veze sa objektom - e sada se pitam zasto - tih par slojeva mogu poslije skalperom izrezat - nije toliki problem, ali se pitam u cemu grijesim!!!

... i jos jedno pitanje, na temelju cega radi konacni obracun - koliko ce kostati iscrtan model (gdje su postavke za taj izracun)

Slika 1

Slika 2

Slika 3

« Zadnja izmjena: Siječanj 19, 2015, 12:47:54 poslijepodne od kbelcar »
LP, Chris

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #14 u: Siječanj 19, 2015, 01:49:05 poslijepodne »
Evo prvi problem u Simplify3d!
Znaci imam nacrtani i full solid objekt (crtanu u sketchup-u)
Na prvoj slici se vidi slika iz sketchup-a
Na drugoj se vidi ucitan  i izcrtan objekt u Simplify-u
A na trecoj se vidi kad je objekt izrezan i spreman na print - vidi se gdje je fulao, i napravio par poteza koji nemaju veze sa objektom - e sada se pitam zasto - tih par slojeva mogu poslije skalperom izrezat - nije toliki problem, ali se pitam u cemu grijesim!!!

... i jos jedno pitanje, na temelju cega radi konacni obracun - koliko ce kostati iscrtan model (gdje su postavke za taj izracun)

Slika 1

Slika 2

Slika 3

Trokut u desnom kutu po sredini je support za onaj dio kroz koji ide osovina stepp motora za rostock...

Vjerojatno imaš uključen support....

Crvene točke, to si Ti označio?

Pošalji mi .stl.....

i screen shot Proces seting-> support.....

I napiši mi kako da radim screen shot na Win7 bez dodatnih programa, tada ću i ja moći objašnjavati slikom, a ne kao sad Setings->Support....

Vidiš, znam da je to nosač motora za Rostock, a nemam ga.....

Znam svaki dio svih mašina...

Prijatelji, stigao dio da možemo baciti u smeće mehaničke prekirdače, naričito pak servoe i prekidače za Auto-bed niveliranje....

Mehanički su oko 90% točni, ali ako su jako kvalitetni, dok ovaj kojeg danas ugrađujem, javit ću, no prema izračunima i logaritmu kojeg sam uradio, 99.9% precizam... precizniji od tisućinke mm

Flag Counter