Autor Tema: Hotend E3D-v6 original vs.kina  (Posjeta: 6046 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kbelcar

• Full Member
  • Spol: Muški
Hotend E3D-v6 original vs.kina
« u: Siječanj 14, 2015, 09:48:10 poslijepodne »
Pozdrav prijatelji....

Ja ocito samo postavljam nove teme i ucim.... na cemu sam Vam zahvalan

Dakle volio bih  kupit jedan full metal hotend ... E3D-v6
original (http://e3d-online.com/E3D-v6)
kineska kopija (http://www.ebay.com/itm/221657010147?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT)

naravno volio bih original, ali brate ...skupo je to
E, sad pitam se da'l cu se nesto pretjerano zeznut ukoliko kupim kinesku kopiju .... ima li tko kakvih iskustava, da podijeli minuse i pluseve

Do sad, a i trenutno koristim Australijski  Aluhotend v6 http://3d-industries.myshopify.com/collections/hotends/products/aluhotendv6 - placen 60USD, e sad bas da sam i nesto pretjerano zadovoljan i nisam, buduci da sam ga morao vec nekoliko puta rastavljat i doslovno uciti cemu sto sluzi na njemu (da ne pricam o razlici u duzini teflonske cijevcice, isprobavanje raznih dizni drugih proizvodaca... trganja dizni u aluminijskom kockastom kucistu, izbijanju iste van, ostecivanje navoja, pustanja dizne kroz rupicu koja je na njoj vjerojatno namjenjena za temp.diodu - a koje sam reklamiro natrag u Australiju.... zastopavanj), uglavno sad je imam u malom prstu :)

Pozzzzzzzzzzz
LP, Chris

Offline mihatomi

• Global Moderator
  • Full Member
Odg: Hotend E3D-v6 original vs.kina
« Odgovori #1 u: Siječanj 14, 2015, 11:51:52 poslijepodne »
Kupio sam 2 kineza 3mm te su dosla danas. Radi odlicno. Malo prije sam zavrsio sa printom. Budem postao slike kad stignem. Inace imam ae3D V5 i ne vidim razliku-za sada

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #2 u: Siječanj 15, 2015, 07:45:18 prijepodne »
Kupio sam 2 kineza 3mm te su dosla danas. Radi odlicno. Malo prije sam zavrsio sa printom. Budem postao slike kad stignem. Inace imam ae3D V5 i ne vidim razliku-za sada

Ma nema razlika.....

Inače, za koji dan radim nekoliko puta bolje, jer si završavam tokarski stroj, a idći mjesec čak i bez grijača......

Za par dana daleko bolji, sve ALU, vrući krajevi kakve poželiš, dizne koje se unvrnu ili navrnu za vrući kraj, sve niti, dizne 0.2- koliko treba.....

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #3 u: Siječanj 15, 2015, 07:54:39 prijepodne »
Pozdrav prijatelji....

Ja ocito samo postavljam nove teme i ucim.... na cemu sam Vam zahvalan

Dakle volio bih  kupit jedan full metal hotend ... E3D-v6
original (http://e3d-online.com/E3D-v6)
kineska kopija (http://www.ebay.com/itm/221657010147?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT)

naravno volio bih original, ali brate ...skupo je to
E, sad pitam se da'l cu se nesto pretjerano zeznut ukoliko kupim kinesku kopiju .... ima li tko kakvih iskustava, da podijeli minuse i pluseve

Do sad, a i trenutno koristim Australijski  Aluhotend v6 http://3d-industries.myshopify.com/collections/hotends/products/aluhotendv6 - placen 60USD, e sad bas da sam i nesto pretjerano zadovoljan i nisam, buduci da sam ga morao vec nekoliko puta rastavljat i doslovno uciti cemu sto sluzi na njemu (da ne pricam o razlici u duzini teflonske cijevcice, isprobavanje raznih dizni drugih proizvodaca... trganja dizni u aluminijskom kockastom kucistu, izbijanju iste van, ostecivanje navoja, pustanja dizne kroz rupicu koja je na njoj vjerojatno namjenjena za temp.diodu - a koje sam reklamiro natrag u Australiju.... zastopavanj), uglavno sad je imam u malom prstu :)

Pozzzzzzzzzzz

Zašto svi mislite da je uvozno bolje?????????

Da je original bolji od replike??????

Ja sam prezadovoljan sa kineskima, jer ih prvo otvorim, pa si ga preradim kakvog ćelim, a to je pet puta bolji od najnovijih....

Jer, oni rade samo za zaradu, a nikada neće napraviti boljeg nego ja.....

Offline mihatomi

• Global Moderator
  • Full Member
« Odgovori #4 u: Siječanj 15, 2015, 09:25:53 poslijepodne »

Vidio sam koja je razlika kada sam stavio printati ABS. Na temperaturi od 200c na kojoj E3Dv5 radi po defaultu  (i na manje) kinez teško topi plastiku i ostaju nabori jer se nije dosta otopila što znači POJAČATI TEMPERATURU a to ne želim.
Problem je vjerovatno zbog tanje aluminijske glave grijača i njene daljine od dizna koja je OGROMNA u odnosu na E3Dv5 što opet znači veća površina- veća udaljenost od grijača i brže hlađenje dizne.

Moram naći kombinaciju na e-bay-u jer ima toga dosta u ponudi te iskompletirati što sličniji hot end originalu.

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #5 u: Siječanj 16, 2015, 06:19:48 prijepodne »

Vidio sam koja je razlika kada sam stavio printati ABS. Na temperaturi od 200c na kojoj E3Dv5 radi po defaultu  (i na manje) kinez teško topi plastiku i ostaju nabori jer se nije dosta otopila što znači POJAČATI TEMPERATURU a to ne želim.
Problem je vjerovatno zbog tanje aluminijske glave grijača i njene daljine od dizna koja je OGROMNA u odnosu na E3Dv5 što opet znači veća površina- veća udaljenost od grijača i brže hlađenje dizne.

Moram naći kombinaciju na e-bay-u jer ima toga dosta u ponudi te iskompletirati što sličniji hot end originalu.

Trebaju mnoga testiranja nakon najprije mukotrpne matematike i fizike.....

Ponekad je dovoljno da su rebra 0.2mm predebele/pretanke, debjina cjevčice kao što si zaključio svakako igra veliku logu... možda najveć....

Takođe, debljina niti, snaga grijača, volumen dijela kockice u koju ide grijač....

No, ABS na 200 ?????

On se tu prirodno samo omekša (bez obzira za print, upaljačem, pećnici).....

Kombinacijom ćeš potrošiti mnogo novaca, čekanja, živaca....

Očito  samo ja tu na Balkan imam te stvarčice, jerr svi komentiraju uvozne.....

A zašto ne bi opisali svoje potrebe, želje, ideje, pa imali svoj, po svojoj zamisli vrući kraj ili bilo koji dio mašine????

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #6 u: Ožujak 03, 2015, 07:32:22 prijepodne »

E, iako sam se uključivao  ovaj post, zaboravih pitati...

Cijena?

Da li komplet, sa grijačem i NTC, sve jednodijelno ili iz više nekoliko komada koji se spajaju?

Da li ima na gornjoj strani gdje lazi nit plastičnu, teflon tubu?

Offline mihatomi

• Global Moderator
  • Full Member
« Odgovori #7 u: Ožujak 03, 2015, 07:43:49 prijepodne »
Mislim da je cijena bila cca 36$ za 2 komada.
Spaja se iz vise dijelova kao i E3Dv 5.
Nema teflona.

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #8 u: Ožujak 03, 2015, 07:57:46 prijepodne »
Mislim da je cijena bila cca 36$ za 2 komada.
Spaja se iz vise dijelova kao i E3Dv 5.
Nema teflona.

Hvala....

A slobodno ga slikni i malo opiši dojmove....

Tek da me izazove na izradu boljeg...

Offline kbelcar

• Full Member
« Odgovori #9 u: Ožujak 05, 2015, 08:32:53 poslijepodne »
Posto jucer nisam mogao stavit slike, evo danas... stigao novi hotend jucer iz Kine, za sada sve odlicno funkcionira - naravno pitanje je koliko dugo - pa da starog mogu u mirovinu poslati :)

LP, Chris

Offline zayoo

• Aktivni clanovi
  • *
  • Printer: Wooden Prusa i3, Gen 7 V1.5
« Odgovori #10 u: Srpanj 21, 2015, 04:09:35 poslijepodne »
Pozdrav,

Kakvo je iskustvo sa tim E3D-V6 iz kine nakon par mjeseci?

Čini mi se da moje neće još dugo!

Hvala,
Marko
Wooden Prusa i3, Gen 7 electronic V1.5, auto bed level correction, Marlin , Printrun , Slic3r, Linux, Ubuntu, XUbuntu, FreeCAD, SketchUP, Raspberry PI, Python, C, C#, avr, avr-gcc, Arduino, professional electronic, pneumatics, automation, wire processing and other cnc machines...

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
  • Printer: Blackwolf L
« Odgovori #11 u: Srpanj 21, 2015, 09:26:28 poslijepodne »
Sve ovisi o pojedinom primjerku-neki će biti bolji, a neki lošiji.

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #12 u: Srpanj 22, 2015, 06:54:20 prijepodne »
Da, slicer-u.....

Ja sam sa svojim zadovoljan, nisam bio odmah, zaboravili mi ubaciti PTFE, a ALU se ne može do kraja ispolirati, pa malo zapinje....

Uz to, stavio sam nosač koji je nacrtao Tomislav, stavio ventilator, tek da malo puše i hladi tijelo, rezultat je prilično bolji....

Offline kbelcar

• Full Member
« Odgovori #13 u: Srpanj 25, 2015, 09:37:23 poslijepodne »
Ja sa svojim super zadovoljan, nikada se jos zastopao nije - kada vidim da sve teze ide van plastika osarafim diznu i ocistim je na plamenu sa cackalicom, i opet sve k'o novo!!!
Sa onom Australijskim ekstruderom od 70USD bilo problema svakojakih - ovaj za sada bez ijednog incidenta ili greske :)

LP
LP, Chris

Offline zayoo

• Aktivni clanovi
  • *
  • Printer: Wooden Prusa i3, Gen 7 V1.5
« Odgovori #14 u: Kolovoz 07, 2015, 06:41:57 poslijepodne »
Stigla Kina. Odmah slijedi ugradnja. Iako je 30+.

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

Wooden Prusa i3, Gen 7 electronic V1.5, auto bed level correction, Marlin , Printrun , Slic3r, Linux, Ubuntu, XUbuntu, FreeCAD, SketchUP, Raspberry PI, Python, C, C#, avr, avr-gcc, Arduino, professional electronic, pneumatics, automation, wire processing and other cnc machines...