Autor Tema: Microlathe  (Posjeta: 1540 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
  • Spol: Muški
    • DKS Media
Microlathe
« u: Siječanj 11, 2015, 05:42:48 poslijepodne »

Obzirom da je nas goran odlucio raditi cnc tokarilicu ja sam naletio na Thingiverse-u na zanimljiv detalj koji dobro moze doci dremel masinici sa kojom radim te za nekakve tubice, pinove i ostale sitnice koje treba zavrtiti na nekoj tokarilici da bi se ukrasilo vanjski dio komada a koji je okrugao ..

Umjesto tokarilice moze se koristiti i busilica .. svakako jednostavan alat koji Vam moze biti od pomoci za buduce izvedbe nekih Vasih uradaka ... Prvom prilikom kad splasne potreba za printanjem bacit cu se u izradu ovog malog uredjaja ...

Objasnjenje zasto je dremel idealan - malen, nije debel pa ne treba dodatna konstrukcija da se digne od radne povrsine, vrlo lagana izmjena brzine plus sto ima flexibilnu vodilicu za glavu koja nije fiksna primarno uz samo kuciste te se vrlo lako moze mjenjati brzina okretanja ...

Za zainteresirane pogledajte na :
http://www.thingiverse.com/thing:1570

MyPrototips

• Gost
Odg: Microlathe
« Odgovori #1 u: Siječanj 11, 2015, 07:38:06 poslijepodne »

Obzirom da je nas goran odlucio raditi cnc tokarilicu ja sam naletio na Thingiverse-u na zanimljiv detalj koji dobro moze doci dremel masinici sa kojom radim te za nekakve tubice, pinove i ostale sitnice koje treba zavrtiti na nekoj tokarilici da bi se ukrasilo vanjski dio komada a koji je okrugao ..

Umjesto tokarilice moze se koristiti i busilica .. svakako jednostavan alat koji Vam moze biti od pomoci za buduce izvedbe nekih Vasih uradaka ... Prvom prilikom kad splasne potreba za printanjem bacit cu se u izradu ovog malog uredjaja ...

Objasnjenje zasto je dremel idealan - malen, nije debel pa ne treba dodatna konstrukcija da se digne od radne povrsine, vrlo lagana izmjena brzine plus sto ima flexibilnu vodilicu za glavu koja nije fiksna primarno uz samo kuciste te se vrlo lako moze mjenjati brzina okretanja ...

Za zainteresirane pogledajte na :
http://www.thingiverse.com/thing:1570

Da, lijepo si našao....

No, najviše mi se sviđa da si naveo da je to samo za neku malu dodatnu upotrebu brušena etc....

Malo razmisliti, te taj dio okrenuti okomito, te umjesto extrudera staviti taj komplet (zapravo, samo nosač dremela), pa imaš CNC router, gravirku, naravno, za drvo i mekane materijale, a može Ti označito i rupe gdje bušiti, samo "ugravirati" nacrt, pa imaš 100% precizno nacrtano gdje bušiti, rezati...

Ali, dugo želim tokarilicu, profi, jer, izbušiti 0.2 u diznu, nešto zaraditi (alaj ćete kušpovati HotEnd's, dizne, ma kakve poželite, znam cijenu dizne, eBay puta dva, isporuka drugi dan...), a vrući krajevi ovisi o modelu, materijalu, te naravno, i po ideji naručitelja, skici etc etc....

Na slici, stezna glava za tokarski stroj, promjera 30mm, sa tri zatezna zuba.....

Više toga na : http://www.dks-media.net/3dforum/index.php?topic=36.0
« Zadnja izmjena: Siječanj 11, 2015, 07:51:08 poslijepodne od goran (MyPrototips) »

Flag Counter