Autor Tema: Naš proizvod  (Posjeta: 1343 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

MyPrototips

• Gost
Naš proizvod
« u: Ožujak 20, 2015, 12:36:55 poslijepodne »
Pod 'naš' čitaj forumaški....

Slučajno mi pala ova ideja na um, možda je admin smjesti kao zasebnu rubriku....

3D forum, a samo prikazujemo plastične uratke....

Ajmo baš na 3d....

Ja konkretno ubrzanim tempom savladavam projektovanje u SketchUp i SolidWorks....

Odlučio sam više ne samo skidati .stl i printati, ako ga več skinem, želim ga nacrtati, pa makar samo dodam svoj potpis, zaobljenje....

Ruku na srce, čisto printanje je jednostavno....

Ajmo raditi po zamislima, skicama, nacrtima, slikanim modelima, predmetima iz nekoliko kuteva, pa napraviti PRAVI nacrt, svaki dio posebno, sastaviti....

Bavio sam se raznim hobi zanimacijama, te sam maločas sakpio neke od nacrta 1:1 (zamisli kakav je nacrt za jedrilicu raspona krila 2500mm)....

Često se kupuju igračke npr 1:32 etc, poslikaj je gore, naprijed, nazad, straga, dolje, nekoliko kuteva....

Preko slike se prevuku linije, razvuku, te dobije 3d model (na slici npr daljinski za avion)........

Slike su slikane mobitelom, iako su nacrti 1:1, nema dimanzija, no nisu niti bitne, jer kada se napravi, dimenzije se rade kako želiš, naprije mali aviončič, autič, ako je lijepo, moče i veče...

To je za početak igrarija, a tko zna, možda se tako napravi i nešto veliko....

Po sebi znam da su mi osnove 3d modeliranja bile teške, ali sada ide več lakše, ne printam, nego crtam bilo što, tako da ču tog 'Piper Tomahawk', vidiš da sam ga kupio, u njemu hrpa balse i nacrt 1:1...

Sada pak ga hoču napraviti za 3d print, na osnovu 2d nacrta....

Ako čitaš između redaka, priključi se...

Ili barem komentiraj....

Flag Counter