Autor Tema: Što tebaš?  (Posjeta: 6326 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

MyPrototips

• Gost
Frame for Prusa by MyPrototips vBeta
« Odgovori #15 u: Ožujak 20, 2015, 08:12:43 poslijepodne »
he he u brzini dok mi misli neislape ja ufatio crvenu kemijsku  :o opaska je na mjestu  ;) , alu profil imam kad dođem doma izmjerim pa šaljem dimenzije ,inače kupljen u bauhausu mada ga ima i drugdje
al smo se raspisali ovih dana he he  ;D

Sve ok....

Eto, osnovni dio Prusa by MPrototips vBeta gotov....

Takva če biti četiri, u njih se utiskuju cijevi....

Ne obračaj pažnju na dimenzije, mijenjam ih po potrebi u roku par minuta....

Na svaki kutnik dolaze nosači.... gore samo za osovinu, vreteno i za otraga pojačanje, dolje za step motor i osovinu...

S time, da če se drugačije slagati sasvim donja cijev, jer neče odgovarati pošto su tu osovine, remen etc, no tu ču napraviti nastavke za te dijelove  Y osovine....

Biti če jeftinija, jednostavnija i jača nego originalan okvir Prusa i3...

Naravno, na kraju zaobljenja, ukrašavanja.... do tada (znači koji dan) sve u kockama, linijama, sasvim ravne linije.....
« Zadnja izmjena: Ožujak 20, 2015, 08:14:37 poslijepodne od goran (MyPrototips) »

morski_pas

• Gost
Odg: Što tebaš?
« Odgovori #16 u: Ožujak 21, 2015, 11:11:09 prijepodne »
bome ti to skocko u rekordnom vremenu  :),u kojem to programu radiš

MyPrototips

• Gost
Odg: Što trebaš?
« Odgovori #17 u: Ožujak 21, 2015, 12:19:49 poslijepodne »
bome ti to skocko u rekordnom vremenu  :),u kojem to programu radiš

SW2014, no sada je več daleko vidljivije kako izgleda....

Na žalost, trenutno ništa od slika, radim komplet reinstalaciju sa x86 na x64 (počeo sam sa nekim programima koji zahtijevaju 64 bitne Win7), 50Gb, prilično vremena sve nanovo instalirati....

Ali, danas bude več nešto i isprintano....

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #18 u: Ožujak 25, 2015, 03:42:51 prijepodne »
Od tuđe ideje prema finalizaciji....

Pogledaj postove prije ovog, da vidiš kako se sa nejasne skice i opisa več vide konkretniji dijelovi, a danas pak ostatak....

Flag Counter

MyPrototips

• Gost
Odg: Što tebaš? (čitaj pažljivo, nagrada je spremna)
« Odgovori #19 u: Ožujak 25, 2015, 10:08:56 poslijepodne »
Mladić, iz zapada, željan istočnjčkih, jedinih pravih znanja, odluči naučiti kako živjeti...

Uputi se u aziju, Tibet, tražeći majstora koji će ga podučiti nečemu novom...

Nađe starog čovjeka, te ga zamoli da mu bude učitelj...

'Dobro', reče starac....

Uđoše u njegovo zdanje, starac stavi vrč vode i dvije čaše na stol...

A mladić, nestrpljivo počne pričati sve koje škole je naučio, koje jezike govori, kako je uspješan....ž

Starac uzme vrč, počinje točiti vodu u čašu... mladićevu...

Mladić, da zadivi starca da je veoma pametan, nikako da stane pričati šta sve zna....

Pričavši, niti nije primjetio ništa oko sebe, čak niti da starac već napunjenu čašu i dalje puni... tj, voda prelazi rub....

Kada mladić to primjeti, uzvikne...:

'Učitelju, pa Vi pretočiste moju čašu....'........

Starac, mirnog pogleda i ruke, lagano podigne i upre pogled u mladićeve oči....

Reče....

'Znam... Zašto me opominješ? A došao si učiti????'...

A mladić:

'Mislio sam da ne vidite dobro zbog godina...'...

Starac i dalje puni prepunjenu čašu, voda se prelijeva iz mladičeve čaše, te mu reče....

'Mladiću... Mnogo imaš u glavi, prenapunjena je, ja u nju ne mogu ništa više nalijevati, jer Ti je glava prepuna gluposti i laži... ovdje za Tebe mjesta nema, popij vodu i idi gdje Ti pune mozak...'...

Mladić zbunjen, jer se starac smireno i kulturno obratio njemu i otišao u svoj mir, prihvati vodu, ali je pola prolije drhtajućih ruku, nesvjestan svih gluposti koje se načitao i naučio na/u pokvarenom zapadu, gdje vlada kriminal (oprostite, ne mislim na lopove, mafiju, ubojice.... nemam ništa protiv vas), politika, bezzakonje, pohlepa.....

I mladić, teško shvativši, ode.... kuda???????????

Vratio se za poduže vrijeme....

Starac ga je prihvatio....

Zašto?

Gdje je mladić bio?

Starac ga prigrli, reče mu:

'Pravilno si postupio, svi odmaknu, Ti si bio u samoći da se očistš suvišnog tereta'....

Taj mladić, možda sam to ja....

Taj starac, možda sam to ja....

Ili ti koji ovo čitaš....

Admin, Ivane, da, spada upravo u tu temu.....

Pogledaj ti koji čitaš i ostale postove u toj temi, nađi jedan ručno skicirani nacrt, jedva vidljiv....

Pročitaj, probaj shvatiti što morski_pas piše, želi....

Ali, on je došao ko starca, bez svega što zna, koje škole, samo sa željom za znanjem...

Kod njega, starac nije prelio čašu, jer morski_pas ima prilično čisti mozak, koji voli/želi učiti, širiti znanje, pomagati drugima....

Uz već objavljeno, noviji rezultati od morski_pas.....

Nagradna igra......

Tko na osnovu svega (prijašnje objave, slike, naročito nacrt crvenom bojom), te sada opipljivim mislima i gotovim dijelovima, tko bude prešao granicu 90% o čen se radi, NajBolji dobija od mene:

-KOMPLET extruder, sa motorom, vručim krajem, senzorima
   -dodatke, da se 3d printer u roku 5 min preinači u ploter, CNC, sa minimalnim alatom, ako ga nemaš, kupi za 5-10 kuna ili i to poklanjam....

Ugledaj se na morski_pas......

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
  • Spol: Muški
    • DKS Media
« Odgovori #20 u: Ožujak 25, 2015, 10:32:57 poslijepodne »
Skoro pa sam napisao da je to holder za nesto a onda sam  vidio da u privitku pise da je holder za prusu :(

Ali lijepo izgleda :)

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #21 u: Ožujak 25, 2015, 11:27:46 poslijepodne »
Skoro pa sam napisao da je to holder za nesto a onda sam  vidio da u privitku pise da je holder za prusu :(

Ali lijepo izgleda :)

Ah čuj...

Ma 'holder' je i na košarici bakicama na torbi koje idu na plac po namirnice....

Hmmmm.........

Nosač......

Da, ali samo si pogodio 30-40%....

Nosač čega?

Da piše prusa, da, za prusa verziju, samo jedan dodatak čovjeku da ne plaća okvir ALU (700-1000kn)....

Ima nešto od Pruse, ostalo je skupo, pa mu to radim u grubo desetak puta jeftinije, može se prilagoditi svakoj mjeri koju želi....

Znači, jesi na nekom smjeru, no još daleko od nagrade....

Daj si malo truda, pa pročitaj komplet svih postova koji su vezani za to....

Vrijedi za svakog....

kada bude objavljen komplet, sastavljen, tada prestaje nagradna igra (a greg's wade komplet stoji $100 na više)....

Mislim da se isplati malo promisliti...

A i ja se nisam puno javio, danas sam imao dizajn toga, napravio za dva sata, ali, da, uvijek ono ALI, nisu mi se u SW dobro spojili dijelovi (moje neznanje), tge sam cijeli dan 'spajao' tri komada....

Ali, sada su gotovi, naručitelj ima cijelu sliku, a nisam je stavio na forum jer bi znali točno što je...

A nagrada, potrebno malo razmišljanje, možda mašte....

Kao morski_pas...

pa pa....

p.s. još 3 sata i neprekidno dizajn u SW, printanje etc pa je 24 sata neprekidnog rada....

p.p.s a ovo što sada printam, taman je gotovo za oko četiri sata, za to vrijeme u SW dizajn drugih dijelova za stranku.....

morski_pas

• Gost
« Odgovori #22 u: Ožujak 26, 2015, 08:25:09 prijepodne »
jel vrijedi nagradna igra i za mene  ;D

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #23 u: Ožujak 26, 2015, 09:05:28 prijepodne »
jel vrijedi nagradna igra i za mene  ;D

Naravno... Ti češ dobiti muzičku želju....

Offline mihatomi

• Global Moderator
  • Full Member
« Odgovori #24 u: Ožujak 26, 2015, 10:35:27 prijepodne »
Ili je dio koji spaja cjevi y osi te se veze na z koja ide na spoj u sredini gdje je ostavljena rupa ili ce na taj dio biti postavljeni motor i lezaj za y os. A moze posluziti i kao nosac filamenta na spajanju dvije cjevu z osi dok opet kad malo pogledam moze biti i prorez za remen na sredini printera ispod heat bed-a a mozda opet nije nista od toga. Mašti na volju :)

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #25 u: Ožujak 26, 2015, 10:53:50 prijepodne »
Ili je dio koji spaja cjevi y osi te se veze na z koja ide na spoj u sredini gdje je ostavljena rupa ili ce na taj dio biti postavljeni motor i lezaj za y os. A moze posluziti i kao nosac filamenta na spajanju dvije cjevu z osi dok opet kad malo pogledam moze biti i prorez za remen na sredini printera ispod heat bed-a a mozda opet nije nista od toga. Mašti na volju :)

Hvala na čitanju i uključivanju u ovo....

Pa, recimo, prilično je univerzaln stvarčica, može se koristiti za večinu što si naveo, no na jednoj pretpostavci si veoma bilzu... gotovo 50%....

Inače, radim to sa točnom namjenom, iako kao rečeš, može za svašta...

Ta dva su unikati, treči neču raditi niti sebi, obečao sam stranci unikatne dijelove....

Inače, ješu od 2:30 do 6:00 sam sve nacrtao, pošto sam početnik, assemblirao sam pet .sldprt, te stavi na .stl....

A kada je išao print, dijelovi nisu bili spoenu jedan u drugog, takao da sam pustio da zavši, sa pritiskom prstiju dobio bih dijelove od koji sam asemblirao...

E, tada pak od oko 08:00 do 18:00 muku mučio da napravim jedan komad sa union, jer još ne znm dobro mates, znam ih sastaviti po linijama, točkama ali nikako da ga guram onu sredinu u lijevi dio (5mm), a na sredinu isto takvo...

Na kraju sam oko dva sata 'ručno' pomicao, mijenjao kut gledanja....

Ali, na kraju je ispalo kako sam zamislio....

Suppert sam izvadio sa pincetom, ne znam koliko desetke puta sam podešvao support, no, sada sam ga riješio....

Sada pak nastavljam malo preinačiti onaj žuti dio, jer trebam dodati još jedan mali dio, te neđto slično, ali povečan kutnik za stepper....

Pošto si se potrudio za pogađanje i gledanje slika, malko si otkrio šta bi moglo biti, mogžeš dobiti utješnu nagradu...

Vidi na

http://www.3dforum.com.hr/index.php?topic=28.msg1644#msg1644

jedan je za mene, jednog Ti mogu pokloniti za utješnu nagrdu ako Ti nije ispod časti....

Offline mihatomi

• Global Moderator
  • Full Member
« Odgovori #26 u: Ožujak 26, 2015, 12:43:12 poslijepodne »
Hvala. Kao da jesi. Upravo sam nedavno napravio od M8  2 vijka povlakaca filamenta  za TAZ koji je u fazi izrade. Svakako cu tijekom ovog vikenda trebati tvoju pomoc oko elektronike tj postavki marlina na prusi i3.

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #27 u: Ožujak 26, 2015, 01:32:49 poslijepodne »
Hvala. Kao da jesi. Upravo sam nedavno napravio od M8  2 vijka povlakaca filamenta  za TAZ koji je u fazi izrade. Svakako cu tijekom ovog vikenda trebati tvoju pomoc oko elektronike tj postavki marlina na prusi i3.

Dobro je to, jetinije, ja plačam čelične $7, ali su nepoderivi, za razliku od osovina u KIT verzijama, tamo stavljaju vijak najobičniji....

Nema problema za fw, trebaš imat TeamViewer, radim preko njega, a razgovaramo telefonom (ne brini, ja Te nazovem, imam največi kolmplet koji se može uzeti u t-com, pa su mi telefoniranja besplatna)....

Pa, eto, neki su na tragu zagonetke, a volim pomagati (he he, da te navedem na krivi smjer....)...

A što je ovo na slikama?

Usko vezano sa onim crvenim....

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #28 u: Ožujak 26, 2015, 08:57:07 poslijepodne »
Sa prijašnjeg posta, vidi se samo silueta, crte....

No, nakon 5:27 sati printanja, evo i gotovim....

Malo si daj mašu na volju, jer je slikano s suportom, pa izgleda kao kocka, što nije....

Nadam se da če za tjedan-dva stranka sastaviti okvir, ovaj put originala po zamislima, idejama, nema kopije neča sa interenta....

MyPrototips

• Gost
« Odgovori #29 u: Ožujak 27, 2015, 08:30:21 poslijepodne »
Ajmo dalje....

A što je ovo?

Posljednjih nekoliko postova, sa dijelovima, su dijelovi jedne mašine....

Osobno dizajniranje i izrada....