Autor Tema: Prodaja printanih modela na Njuškalu i sl. portalima van RH  (Posjeta: 783 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rmba

• Member
  • *
  • Spol: Muški
  • Printer: Wanhao Duplicator i3
Prodaja printanih modela na Njuškalu i sl. portalima van RH
« u: Kolovoz 25, 2017, 12:59:49 poslijepodne »
Dali ima tko iskustva sa prodajom svijih modela po takvim sajtovima , zapravo navise me zanima dali me mogu drzavne institucije ganjati ako stavim na prodaju  nekakv predmet, a nema registriran obrt, firmu ili slično...?

Offline hrast

• Full Member
  • Printer: Samogradnja Delta 3d (Marlin FW)
Odg: Prodaja printanih modela na Njuškalu i sl. portalima van RH
« Odgovori #1 u: Kolovoz 25, 2017, 02:21:08 poslijepodne »
Tehnički gledano, svaki prihod bi trebalo prijaviti. Koja je granica za oporezivanje, to ne znam.
Za neke manje iznose te nitko neće ganjati. Ne zato što manje prihode ne treba prijaviti (treba ih prijaviti), nešto što bi vjerojatno nastao kaos.

Osim obrta, tvrtki postoji i nešto što se zove kućna radinost i sporedna djelatnost.

U principu ti nisam rekao ništa pametno :D

Offline rmba

• Member
  • *
« Odgovori #2 u: Kolovoz 25, 2017, 02:54:36 poslijepodne »
znam da u teoriji  bi trebao, ali  u praksi, ne znam. Prodavao sam svakakve   nove i polovne stvari koje sam kupio pa prodavao nakon nekog korištenja,   na Njušklu, tu nije bilo  problema. Ali   ovo je nešto novo i vjerojatno ću probati prodavati  neke stavari  do cca 100kn.
Viđao sam   po portalima da ljudi JAVNO nude usluge  3D printanja i modeliranja, dali "prolazi" tako nešto bez legaliziranog obrta? 

Offline hrast

• Full Member
  • Printer: Samogradnja Delta 3d (Marlin FW)
« Odgovori #3 u: Kolovoz 25, 2017, 03:16:53 poslijepodne »
Od ove (ili prošle) godine porezna uprava, osim ŽR, prati i tekuće račune. Ako ćeš imati sumnjiv iznos i broj transakcija moglo bi te dočekati porezno rješenje.

Samo pretpostavljam. Na netu ima više ne točnih nego točnih informacija jer eto, svi smo mi poreznici, izbornici, prognostičari, političari, suci, odvjetnici, vozači F1...
Vidi s nekim knjigovodstvenim servisom. Pitaj jel imaju uslugu savjetovanja.
Meni je tako lik rekao, "ma, radi na crno". Ja sam ipak otvorio obrt i nakon 3 godine u nekoj sitnoj dobiti stavio ključ u bravu jer su me ti na crno zgazili.
Radilo se o drop shipping prodaji.
Sad na crno vjerojatno ide puno teže jer se prate sve bankovne transakcije. Tako da, osim cash transakcija, ne ide. Ja se osobno ne bi upuštao u to. Ono, imati žgaravicu zbog par sto kn.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
« Zadnja izmjena: Kolovoz 25, 2017, 03:24:48 poslijepodne od hrast »

Flag Counter

Offline rmba

• Member
  • *
« Odgovori #4 u: Kolovoz 25, 2017, 08:01:38 poslijepodne »
Ma, ako budem prodao par komada mjesecno, nema smisla niti razmisljati o otvaranju nekog obrta.

Flag Counter