Autor Tema: Prgavi hotend  (Posjeta: 954 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline m a r k o

• Aktivni clanovi
  • *
  • Printer: MPCNC
Prgavi hotend
« u: Travanj 23, 2017, 10:52:13 poslijepodne »
Primjer na kosmatom lavu (hairy lion sa thingiversa)
Jednostavno ne mogu dokučiti u čemu je problem.

Hardware je E3d Volcano hotend, ekstruder kineski E3d titan klon, heatbreak i nozzle sa low friction coatingom...

Isto se događa sa devildesign sivim PLA i colorfabb xt-cf20 dok devildesign PETG radi dobro.

Primijetio sam sa se hladnjak iznad hotenda dosta grije i stavio sam jači ventilator ali to nije riješilo problem. Smanjio retrakciju, igrao se s temperaturom... sad mi na stolu stoji beskoristan printer :(

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
  • Printer: Blackwolf L
Odg: Prgavi hotend
« Odgovori #1 u: Travanj 24, 2017, 10:50:03 poslijepodne »
Jesi siguran da su ti postavke slicera dobre?

Offline mihatomi

• Global Moderator
  • Full Member
  • Spol: Muški
« Odgovori #2 u: Travanj 25, 2017, 08:08:45 prijepodne »
Po slikama bi zakljucio da imas  problem sa extruderom. Ili filament proklizuje pa imas underextrusion ili termistor nema konstantnu temp pa je malo tvrdi pa onda meksi. Koji extruder koristis odnosno koji gear drive pulley? Slican problem riješio sa Mk8 drive gear pulley. 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

« Zadnja izmjena: Travanj 25, 2017, 08:50:09 poslijepodne od Slicer »

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
« Odgovori #3 u: Travanj 25, 2017, 08:50:26 poslijepodne »
Po slikama bi zakljucio da imas  problem sa extruderom. Ili filament proklizuje pa imas underextrusion ili termistor nema konstantnu temp pa je malo tvrdi pa onda meksi. Koji extruder koristis odnosno koji gear drive pulley? Slican problem riješio sa Mk8 drive gear pulley. 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Napisao je-Titan kinez.

Flag Counter

Offline m a r k o

• Aktivni clanovi
  • *
  • Printer: MPCNC
« Odgovori #4 u: Travanj 25, 2017, 11:46:30 poslijepodne »
Da, titan kinez...

Uspio sam danas isprintati PLA lava ali xt-cf20 još uvijek problem.

Promijenio sam ventilator hladnjaka hotenda jer je hladnjak bio i više nego topli sa 220°C hotendom. Dodao sam i "tunel" oko ulaza zraka od pik-trake. To je sad OK.

Izmjerio sam širinu ekstruzije PLA u zrak, ispalio je 0.48mm NO sa xt-cf20 je 0.35 na 275°C. Da li se sapnica toliko širi i skuplja na tih 55 stupnjeva razlike? Ili se štopa? Ili? Danas je ekstruzija ravnomjerna...
Sa širinom ekstruzije upisanom u nozzle diameter uspio sam zadovoljavajuće završiti lava.

Za koliko toliko uspješni karbonski print morao sam cijelo vrijeme odmotavati filament jer i najmanji otpor bi dovodio ili do ribanja filamenta ili do preskakanja motora, ovisno o zategnutosti opruge na ekstruderu. Između nema jer sam morao muški stegnuti opruge,  skoro do kraja

Da li ima smisla kupiti original zupčanik sa drive gear pulley-em, od kaljenog čelika? Možda sam potrošio zubce abrazivnim filamentom?

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
« Odgovori #5 u: Travanj 26, 2017, 12:05:25 prijepodne »
Za CF ti treba više filamenta. Flow ti mora biti 10-15% veći. I moraš koristiti tvrđu diznu.

Flag Counter