Autor Tema: Glodalica sa otpada  (Posjeta: 1570 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline darkoford

• Member
  • *
Glodalica sa otpada
« u: Srpanj 02, 2016, 09:36:33 poslijepodne »
Danas, poslije 10 mjeseci napokon završio glodalicu sa smeća. Šteta kaj nemam slike prvobitnog stanja. Iskreno čekala bi ona još tko zna do kad ali više mi se ne preskakuje preko glodalice a već ju je i hrđa počela loviti.

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
  • Printer: Blackwolf L
Odg: Glodalica sa otpada
« Odgovori #1 u: Srpanj 02, 2016, 10:24:55 poslijepodne »
Jako je lijepo ispala. Da li je bilo puno posla? Imaš li kakve planove za konverziju u CNC?

Offline darkoford

• Member
  • *
Odg: Glodalica sa otpada
« Odgovori #2 u: Srpanj 02, 2016, 11:11:06 poslijepodne »
Kupio sam je samo zbog vertikalne glave a ostalo je izgledalo kao hrpa smeća. Inače to je glodalica po kojoj je Prvomajska kopirala u svoj proizvod ALG 100. Sve je isto izuzev mjenjača brzina i posmaka. ALG 100 je bila glodalica koja se najviše izvozila u Ameriku. Uz svu silu CNC obradnih centara HS produkta ove glodalice i danas nose dobar dio posla.

Najviše posla je bilo sa tuširanjem staza a sa mehanikom sam imao sreće da je bila kompletna i ispravna, sao je trebalo sve detaljno očistiti.
Špinle su pročišćene i napravljene nove matice, stol je preglodan, stara boja (ono kaj je od nje ostalo) u potpunosti uklonjena, kitanje, šmirglanje, lakiranje,.... Ima posla ali to je posao koji odmara živce.

Da, razmišljao sam o CNC preradi ali nekako nema smisla jer ovaj tip staza nisu za neke velike brzine. Jedino bi bilo dobro ugraditi linearne mjerne letve sa digitalom.

Na ovom linku su specifikacije i razna dodatna oprema http://www.lathes.co.uk/prvomajskamacmon/

A kako radi kao CNC:

Flag Counter