Autor Tema: Upoznavanje sa mojim CNC uradkom  (Posjeta: 10313 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline darkoford

• Member
  • *
Odg: Upoznavanje sa mojim CNC uradkom
« Odgovori #30 u: Lipanj 06, 2016, 11:19:43 prijepodne »
Makita 3710  530W

Offline darkoford

• Member
  • *
« Odgovori #31 u: Lipanj 10, 2016, 08:31:25 poslijepodne »
Da ne spamam temu u kojoj se spominju drajveri TB6600 koji meni sa NEMA 23 motorinima rade odlično na CNC breneru efektivne radne površine 12x3m. U skoro dvije godine ni jednom se nije dogodilo da stroj izgubi korak. Napon na drajverima je 36V. Težina Y i Z osi je nešto više od 600kg.

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
  • Printer: Blackwolf L
« Odgovori #32 u: Lipanj 10, 2016, 08:50:11 poslijepodne »
Moram priznati da do sada nisam čuo za pojam CNC brener. :D

Je li to isto što i plasma cutter?

Offline darkoford

• Member
  • *
« Odgovori #33 u: Lipanj 10, 2016, 09:30:47 poslijepodne »
Uh, to sam i ja mislio ali na kraju je ispalo daleko kompliciranije od plazme ili lasera. Koristi se za rezanje debljih limova. Na ovome sam rezao max. 100mm ali mogao bi on i 300mm. Problem je vrijem grijanja prije probijanja(otvaranja kisika) koje ovisi o vrsti čelika i naravno debljini. Postepeno otvaranje kisika da se ne stvori krater troske, razmicanje ploče zbog temperature, održavanje stalne visine na iskrivljenoj pločevini, izdizanje iznad troske,....

Na videu u predhodnom postu vidi se koliko se 40mm pločevina razmiče od temperature rezanja a time se gubi tolerancija. Problem su mi riješili Kinezi sa programom Cut leader koji su u potpunosti prilagodili stroju. Rezani oblik se rezao tako da ostanu spojni "mostovi" koji drže pločevinu na poziciji. Poslije glavnog rezanja brener se vrati na mjesta mostova i njih odreže. Program je savršen i jednostavan tako da ga radnici koriste bez problema. Nema boljih i uslužnijih od kineza.

Za visinu kupio sam THC, naravno kineski, isto vrhunski proizvod. Evo kratkog videa u kojem sam se igrao sa THC:

Na THC upišeš da ti drži visinu recimo 5mm i to je to, sve prepreke preskače u visini 5mm.
« Zadnja izmjena: Lipanj 10, 2016, 09:32:30 poslijepodne od darkoford »

Flag Counter

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
  • Printer: Blackwolf L
« Odgovori #34 u: Lipanj 11, 2016, 12:21:16 prijepodne »
Odlično. Hvala na pojašnjenju. Oprema ti je super. :)

Flag Counter