Autor Tema: BQ Ciclop 3D scanner  (Posjeta: 1759 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline JayDee

• Aktivni clanovi
  • *
  • Printer: Wanhao Duplicator 4S
BQ Ciclop 3D scanner
« u: Ožujak 28, 2016, 04:29:17 poslijepodne »
Pozdrav svima.

Planiram napraviti navedeni skener pa me zanimalo ima li itko iskustva sa istim ?

Offline BuBizgb

• Full Member
Odg: BQ Ciclop 3D scanner
« Odgovori #1 u: Ožujak 28, 2016, 05:46:17 poslijepodne »
Koristio sam par puta ovaj --> http://www.nextengine.com/ i nije bas neka sreca, zavis sta skeniras i za sta ti treba.

Nisam ovaj proucavao, nevjerujem da bas mozes dobit dobre rezultate i da ces jako, jako puno vremena potrosit da
od tog scana napravis funkcionalan model.

Offline JayDee

• Aktivni clanovi
  • *
« Odgovori #2 u: Ožujak 29, 2016, 04:36:22 poslijepodne »
A gledaj, uvijek ide ona "koliko para toliko muzike"...
Nemam ja ko zna kakva ocekivanja za stroj koji ce me uvrh glave izac 200€, a i gledao sam malo bas njegove skenove, nije to lose, moze se prebacit u solidworksu sa scan-to-3d opcijom u nesto sto mogu malo i uredit no ipak sam se nadao da netko ima iskustva iz prve ruke.
Btw, mislim da je taj sa kojim si ti radio za malo vece stvari, ovo je bas za sitne pizdarije. A cijenu ovog tvoj necu ni komentirat haha  ;D

Offline floyd

• Aktivni clanovi
  • *
    • meta.frame
  • Printer: mtf.XL, mtf.WHITE
« Odgovori #3 u: Ožujak 29, 2016, 05:03:00 poslijepodne »
Sjećam se da ima nešto na androidima 123d autodesk ako te ne smeta kreiranje cloud računa kod njih, slikaš slikaš i dobiješ dxf mislim... ima par godina da sam to radio pa se baš ne sjećam ali baci search u tom kontekstu pa će biti nešto.

Flag Counter

Offline mersadk

• Jr. Member
  • **
  • Printer: Shunhokey Prusa i3
« Odgovori #4 u: Ožujak 29, 2016, 06:33:46 poslijepodne »
Sjećam se da ima nešto na androidima 123d autodesk ako te ne smeta kreiranje cloud računa kod njih, slikaš slikaš i dobiješ dxf mislim... ima par godina da sam to radio pa se baš ne sjećam ali baci search u tom kontekstu pa će biti nešto.
Aplikacija se zove 123D Catch.

Offline JayDee

• Aktivni clanovi
  • *
« Odgovori #5 u: Ožujak 31, 2016, 03:28:43 poslijepodne »

Stvar je sto mi skener treba da bi imao neku startnu tocku za reverzni inzinjering...
Ovaj ciclop ima navodnu rezoluciju od 0.5mm sto mi je koliko toliko prihvaljivo a sa tim 123D catchom sumnjam da bi dobio ikakvu pouzdanu rezoluciju obzirom da nema laserskog snimanja kontura  :-\

Offline BuBizgb

• Full Member
« Odgovori #6 u: Ožujak 31, 2016, 06:58:06 poslijepodne »
123D ti je besplatan, isprobas na mobu ili kompu ... model ti nije u omjeru 1:1 ... ne mozes u njemu spajat 2 scana i alignat ... al za neke
amaterske potrebe moze dobro posluzit

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
  • Printer: Blackwolf L
« Odgovori #7 u: Ožujak 31, 2016, 07:00:59 poslijepodne »
Ja sam imao loša iskustva sa njime. Eventualno napraviti neki nosač za mob sa rotacijskim stolom, ali ovako-bezveze.