Autor Tema: Nekoliko mojih modela  (Posjeta: 8720 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mersadk

• Jr. Member
  • **
  • Printer: Shunhokey Prusa i3
Odg: Nekoliko mojih modela
« Odgovori #15 u: Travanj 07, 2016, 02:10:16 poslijepodne »
Jos se ucim u Simplifyu pa kvaliteta vanjskoih slojeva nije bas neka zbog ovih blobova koje ne mogu nikako rijesit.
Uskoro planiram prelazak na dual extruder setup printera pa cemo vidjet kak se to ponasa.
LP
Izgleda da imas over extrusion. Probaj smanjiti extrusion percent za par posto u Simplify-u pa vidi kako ce ispasti.

Offline ICT Avatar

• Sr. Member
  • Spol: Muški
  • Printer: Vertex K8400
« Odgovori #16 u: Travanj 07, 2016, 02:12:25 poslijepodne »
https://www.simplify3d.com/support/print-quality-troubleshooting/
imaš ovdje objašnjenja s slikama za svaki problem i kako ga otkloniti

Offline Vedran

• Aktivni clanovi
  • *
  • Printer: Open Beam1.4
« Odgovori #17 u: Svibanj 29, 2016, 03:58:20 poslijepodne »
Pozdrav ekipa!

Nisam dugo nista objavljivao pa rekoh vrijeme je da se javim.
Prešao sam na dual  extruder setup i stvari su postale zanimljivije :D Ispočetka je bilo svega i svačega dok nisam pogodio X i Y offset u Simplifyju ali sad su rezultati zadovoljavajući.
Sudjelovao sam 7.5 na izložbi inovacija na FSB-u gdje sam imao primjerak svog ''Pametnog prometnog znaka'' kojeg smo ja i kolegica izradili. Tj ona je dala ideju a ja sam napravio sve ostalo :D
Kad smo to prijavili, reko sam ko ga je*e pa sam i printer prijavio kao inovaciju jer pošto sam već išao iz Novske za ZG pa da ne nosim samo to u autu. Za znak smo dobili zlato a za printer sam dobio srebro.
Na izložbi su bila još dva printera, jedan je bio skroz gotovi kupljeni i još jedan iz samogradnje al ne znam kak su oni prošli.

Što se tiče printanja, evo slika nekih od modela što sam radio

To je taj prometni znak. Arduino Uno sa LOLshieldom gore i senzorom za kišu. Raspon otpora senzora je podijeljen u 3 dijela, tako da za svaku određenu vrijednost otpora on mijenja ograničenje na cesti. Kada ne pada kiša, ograničenje je 80km/h, kad pada lagana kiša je 60, a kad je pljuščina onda je 40. Arduino se refresha svake sekunde tako da svake sekunde provjerava vrijednost otpora i ispisuje ograničenje na LOLshieldu. Stalak je nabrzaka printan i spojen vrućim ljepilom.

Starom za 50. rođendan, voli čovjek zapalit pa mu ovo dobro dođe, makar za ukras :D

Nova vodilica za lanac, printana kolegi. Počeo sam i sa ABSom printat. 230 Stupnjeva hotend i 90 stupnjeva heatbed i lak za kosu na staklu. Nikakvih problema nije bilo. I jako mi se sviđa mat finiš strane koja je bila okrenuta staklu.
Ranije prikazana vodilica lanca je i dalje na bicklima, bez ikakvih problema i znakova trošenja. Jako sam zadovoljan.

I vrhunac dual ekstruzije, barem što se mene tiče :D BMWov znak frendu. Printan je naopako tako da prednja strana bude strana koja je lezala na staklu da se dobije ovaj efekt ogledala. Isto sam prezadovoljan, osim jedne sive točkice pokraj slova W.

Bilo je još toga al ovi su mi nekak najdraži pa sam htio s vama podijeliti.
Lijep pozdrav!

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
  • Printer: Blackwolf L
« Odgovori #18 u: Svibanj 29, 2016, 06:14:19 poslijepodne »
Bravo, svaka čast. :)

Flag Counter

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #19 u: Svibanj 30, 2016, 09:39:02 prijepodne »
Odlicni ispisi i ideja za znak.

Using Tapatalk

Offline Kanu01

• Aktivni clanovi
  • *
  • Printer: /
« Odgovori #20 u: Svibanj 31, 2016, 02:31:49 poslijepodne »
Super izgleda, cestitke na osvojenom.

Offline Vedran

• Aktivni clanovi
  • *
« Odgovori #21 u: Lipanj 16, 2016, 08:30:12 poslijepodne »
Hvala ljudi :D

Ovak, konačno sam zavrsio slider za kameru, dolje su slike.
Da objasnim, printani krajevi koji prihvaćaju 2 kockasta alu profila i dvije cijevi promjera 15mm. Sklop je sam po sebi čvrst i otporan na torziju i na progibe na sredini cijevi i pod većim teretom nego što će biti pod opterećenjem kamere.
Stolić na koji se pričvršćuje kamera je od šperploče, glodana da Shapeoku i ima utore tako da se razmak između nosača može podešavati.
Napravio sam dvije vrste nosača, jedne sa ležajima i jedna od plastike koja ce samo klizati po cijevima. Oba sistema rade jako dobro, s tim da ovi nosači s ležajima stvarno klize savršeno, bez otpora ali opet imaju onu mekoću pokreta.
Printao sam i adapter, da se to sve može montirati na tronožac pomoću šarafa. Adapter je dvodjelan, gornja strana ima utore za glave šarafa, a donja ima utoreza matice, tako da se ne moraju korstiti ključevi itd...
da ne duljim, slikeeee :D

Cijeli slider je napravljen sa svrhom lakog rastavljanja i sastavljanja na mjestu snimanja. Raniji model slidera stane u ruksak tako da će i ovaj.
Sav alat koji treba je 2,5mm imbus za stezanje cijevi u sive krajeve i ravni/križni šarafciger za podešavanje razmaka nosača.

I sad dolazim do jednog problema.
Išao sam printat Dart Vaderovu glavu i stvorio se ovaj problem. Rubovi se dižu tokom printa, ali ne od ploče nego na par mm od ploče.
Materijal je BQ PLA, temperatura printa je od 188-220 stupnjeva u različitim printevima i pri svakoj temperaturi se dogodi ista stvar.
Ne znam do čega je, čak sam i papirom ogradio heatbed da okolni ventilatori nemaju utjecaja.

Lijep pozdrav!

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
« Odgovori #22 u: Lipanj 16, 2016, 08:47:21 poslijepodne »
Slider ti je odličan.

Što se tiče Vadera, trebao bi ili malo usporiti brzinu printanja ili malo poboljšati hlađenje printanog predmeta.

Offline Vedran

• Aktivni clanovi
  • *
« Odgovori #23 u: Lipanj 16, 2016, 10:21:50 poslijepodne »
Brzina mi je 35mm/s, pokusat cu smanjit i napravit neki adapter za ventilator. Ima li na rampsu jos neki pin na kojem je omogucen PWM za kontrolu ventilatora? Posto mi je zauzet izlaz na kojem je prije bio PWM za vent na kojem je trenutno drugi hotend

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
« Odgovori #24 u: Lipanj 17, 2016, 12:06:53 poslijepodne »
To je sasvim u redu brzina.

Da, ako nemaš ventilator, onda je upravo to problem kod PLA. Pogledaj ovo: http://www.instructables.com/id/Configuring-and-using-Reprap-Ramps14-RRD-Fan-Exten/?ALLSTEPS

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #25 u: Lipanj 17, 2016, 12:37:55 poslijepodne »
Isti problem imao sam kod zadnje narudzbe printanja stjenke od 0,3mm.
Stvar je spasio woodfil materijal ali sa jos jednim dodatnim ventilatorom za hladjenje. Zbog pre velike temperature i nemogucnosti brzeg hladjenja dolazilo je do podizanja kuteva.

Kao sto kolega Slicer kaze dodatni vent i bolje hladjenje modela rijesit ce problem.

Sretno

P.s. modeli izvrsni

Using Tapatalk

Offline Vedran

• Aktivni clanovi
  • *
« Odgovori #26 u: Lipanj 23, 2016, 04:43:31 poslijepodne »
Upravo mi se javio decko kojem sam poslao slider za kameru. Kaže da je prezadovoljan klizanjem. da se ne bavi profi fotografijom, rekao bi da je to slider kupljen u trgovini za malo veće pare. Pokazao je slider frendovima i svi su ga slikali i bili su u cudu da je to napravljeno od nicega i na 3D printeru
Iskreno, to mi je malo podiglo perje i sad sve razmišljam stavit na njuškalo ili takve stranice oglas da se rade po mjeri i potrebi kupca za neke ne prevelike novce, ali opet da si pokrijem troškove razvoja i printanja ali i da si zaradim nesto.

Takve teme su me oduvijek patile, tj kada je vrijeme kada se za proizvod može reći da je spreman za širu upotrebu? Ako imate kakve prijedloge ili savjete vezano za to, slobodno napišite :D

LP

Offline Ivan Gloc

• Johnny
  • Administrator
  • Hero Member
    • DKS Media
« Odgovori #27 u: Lipanj 23, 2016, 07:01:14 poslijepodne »
Nemas uopce pojima koliko me veseli kad procitam ovakvo nesto. Bas mi je drago da je krenulo u pravom smislu rjeci. Poznat je osjecaj kada si napokon ponosan na nesto kad napravis a dobijes pohvale za uradjeni primjerak.

Samo naprijed sa proizvodnjom :) siguran sam da ce proizvod proci zapazeno te da ces imati jos potraznje za isti proizvod.

Using Tapatalk

Offline Vedran

• Aktivni clanovi
  • *
« Odgovori #28 u: Kolovoz 20, 2016, 10:12:18 prijepodne »
Pozdav ekipa!

Da se malo javim posto nisam dugo nista objavljivao. Printalo se svasta, od pokemona do quadcoptera :D
Pokemone sam radio kao poklone frendovima koji se s tim natežu po gradu, pa rekoh da im pokazem prave pokemone :D Svi su low-poly sa thingiversea i mogu rec da sam zadovoljan sa dobivenim rezultatima.

Nadalje, glavna stvar u zadnjih 5-6 dana... quadcopter.
Odlucili se ja i stari polagano uci u te vode, posto vec imamo avione, brodove i autice, samo nam je quadcopter falio. I malo snjofanja po ebayu i dijelovi su se lagano skupili. Narucili smo DJI F450 kopiju sa ebaya, da bi nam došlo sa puknutom rukom. Ne budi lijen, sjeo sam za komp i napravio drzace kvadratne alu cijevi i nosace motora za te cijevi. Nakon 8 sati printanja, dijelovi su bili gotovi i spremni za montazu. Nakon rezanja cijevi na mjeru, quad je isproban i ispada da je ovako napravljen laksi nego original sa plasticnim rukama.
Cvrstoca framea je također zadovoljavajuca, dijelovi nemaju lufta, nista se ne mice a i motorici su tisi i manje je vibracija.
Sve u svemu, mislim da sam napravio dobar posao :D
Evo slike pa procijenite, javite se i recite ako bi nesto promijenili. Svaka kritika dobro dođe!

Offline Slicer

• Administrator
  • Hero Member
« Odgovori #29 u: Kolovoz 20, 2016, 03:04:34 poslijepodne »
Sve je odlično. :D

Jesi zadovoljan sa quadom?